in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 СЕПТЕМВРИ: Денес ве очекува многу голем успех на деловно поле! Бик полн со обврски, Близнаци во дилема, Девица страда од хронични проблеми

ОВЕН

Очекувате многу од себе, но и од вашите соработници. Вашата работа е на прво место. Можеби чувствувате дека вашиот партнер е неодлучен. Не ви се допаѓа слабоста што ја покажува во врската со вас. Грижете се за вашите бубрези.

БИК

Имате многу обврски, па затоа не ви е лесно да најдете слободно време. Денес, работата ви претставува товар. Имате силни емоции кон саканата личност и подготвени сте да и го покажете тоа. Можен е пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува ден кој ви носи многу дилеми. На деловно поле, некако ви недостасува сигурност. Односот со партнерот полека може да се подобри. Би било добро да ја проверите диоптријата.

РАК

Ве очекува добар ден, во текот на кој многу лесно ќе успеете да ги завршите сите задачи што сте ги планирале. Ако сте во брак, ќе имате помалку расправии и препреки со саканата личност во текот на денот. Грижете се за стомакот.

ЛАВ

Засега, најдобро е да не преземате значајни чекори во областа на работата, не е време за големи промени. Саканата личност отворено ви ги покажува своите чувства и убаво е кога сте заедно. Зголемете го внесот на витамин.

ДЕВИЦА

Потребен ви е нечиј совет за да можете да направите попозитивни промени и промени во деловното поле. Пред вас е ново познанство кое на некој начин ќе ви го промени животот. Можни се хронични проблеми.

ВАГА

Може да постигнете голем успех на ова поле. Важно е само да верувате во себе. Саканиот сака да поминува повеќе време со вас. Разговарајте со неа за заедничкиот живот. Внимавајте на алергии.

ШКОРПИЈА

Моментално сте во фаза на стагнација и тоа не ви одговара. Длабоко во себе, сакате деловна промена. Размислувате за вашата поранешна љубов. Личноста што ја сакавте во минатото може да се врати кај вас. Проверете ја крвната слика.

СТРЕЛЕЦ

Грижете се за плановите што ги правите на љубовно поле. Некои работи можеби нема да ви бидат лесни за остварување. Тоа е поволен ден за љубовни промени или за започнување нова врска. Проблеми со несоница.

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате да ја потврдите вашата позиција и статус во деловното поле. Луѓето околу вас ве почитуваат. Личноста во која сте заљубени ќе покаже дека не е рамнодушна кон вас. Можни се мали проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА

Денес ве очекуваат значајни промени и промени кога станува збор за бизнисот. Бидете подготвени да се прилагодите. Може да очекувате помирување со саканата личност како и подобрување на врската. Болка во грбот.

РИБИ

Може да се надевате дека ќе започнете нови деловни преговори што ќе бидат многу важни за вас. Ви се допаѓа личност која покажува дека се уште не е подготвена за нешто доста сериозно со вас. Проверете го нивото на шеќер во крвта.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote