in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ОКТОМВРИ: Бурен период за љубов! Уморен Лав, Девица под стрес, Водолија конечно среќна

ОВЕН

Во текот на овој ден, ќе имате поволен период за решавање на помали деловни проблеми. На емотивно ниво, ве очекува поволна фаза за нови заеднички одлуки со саканата личност. Проблеми со циркулацијата.

БИК

Ги решивте повеќето важни обврски на ова поле. Денес ви носи можност да се одморите и да се опуштите. Вашата сакана е посветена на вас и вие сте среќни кога сте заедно. Можете да очекувате поволна дама. Чувствителни бубрези.

БЛИЗНАЦИ

Работите под притисок и лесно можете да добиете проблеми на полето на работата. Многу те оптеретува. Ако сте слободни, денешниот ден ќе ви донесе можност да запознаете нова личност. Падот на имунитетот е изразен.

РАК

Дојде време да ја донесете конечната одлука дали ќе останете на старата работа или ќе преминете на нова. Можете да очекувате интересни познанства. За вас е поволен ден да започнете нова убов. Чувствителни гради.

ЛАВ

Ако сте ангажирани во приватен бизнис, ќе можете да постигнете значително подобрување во материјална смисла. Вашиот брачен другар ќе биде максимално посветен на вас. Следниот период е поволен за подобрување на вашата врска. Цврсто здравје.

ДЕВИЦА

Не ви е лесно да ги исполните очекувањата што си ги наметнавте. И вие не сте од камен, секој има право да згреши. Можно е да имате ново запознавање со личност која ќе ви биде доста важна. Проблеми со кожата.

ВАГА

Вашата финансиска состојба е неповолна. Има период во кој ќе имате проблеми со долговите. Ви претстои период во кој ќе имате многу пресврти со партнерот. Нема здравствени проблеми.

ШКОРПИЈА

Можеби имате мали проблеми во комуникацијата со колегите. Постои голема напнатост во вашето деловно опкружување. Можно е наскоро да влезете во врска која ќе трае долгорочно. Потребен ви е сон!

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период во кој можете да направите значителни промени во областа на работата. Фантазирате за личност што ви се допаѓа долго време. Можеби ќе имате можност да ја контактирате денес. Ве мачи несоница.

ЈАРЕЦ

Ве очекува поволен период за работа. Може да се надевате на позитивни промени. Ако сте зафатени, можно е денес да немате добра комуникација со саканата личност. Зголемете го внесот на витамини и минерали.

ВОДОЛИЈА

Не очекувајте да ги реализирате вашите планови на ова поле денес. Многу од тоа ќе ве вклучи. Можеби ќе ви треба растојание од саканата личност за да разберете како навистина се чувствувате. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

РИБИ

Ве очекуваат големи промени во планот. Е треба да се прилагодите на околностите. Судбината е во ваша корист. Имате добар однос со саканата личност која е искрена со вас. Вашата врска напредува убаво. Избегнувајте алкохол.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote