in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ФЕВРУАРИ: Ве очекува романтичен состанок! Овенот го чека љубовна авантура, Биковите го губат имунитетот, Вагите страдаат од несоница.

Овен

Работа: Негативните аспекти на Меркур и Сатурн можат да создадат тешкотии во соработката со соработниците. Ќе биде можно компромисно решение, но еден од вас ќе мора да се откаже.

Љубов: Пред вас е љубовна авантура базирана повеќе на страст отколку на емоции.

Здравје: Зголемена нервоза.

Бик

Работа: Внимателно ракувајте со парите и внимавајте кога потпишувате документи, бидејќи постои можност за загуба и превид. Држете се до вашите приоритети.

Љубов: Овој ден е обележан со романтичен состанок со личност во знакот Девица или Лав. Запознавањето ги надминува границите на авантурата.

Здравје: Намален имунитет.

Близнаци

Работа: Клучот за вашиот успех денес ќе бидат деловните преговори и поддршката од претпоставените. Внимавајте, еден од вашите колеги не е љубезен кон вас.

Љубов: Денеска заедно со партнерот ќе решите важен проблем во семејството. Конструктивен договор со партнер.

Здравје: Главоболка.

Рак

Работа: Негативниот набој може да ви донесе конфликт со колегата. Од друга страна, ќе напредувате финансиски.

Љубов: Интересното запознавање со личност во знакот Девица или Јарец има потенцијал да прерасне во нешто сериозно.

Здравје: Болка во вратот.

Лав

Работа: Денеска можете да склучите договор, но деловните услови може да бидат под вашите очекувања. Можно е ненадејно патување.

Љубов: На почеток сте на врска со ексцентрична и контроверзна личност, но не можете да и одолеете.

Здравје: Нервоза.

Девица

Работа: Денешното спојување на Сонцето и Меркур во вашиот знак ги прима негативните влијанија на Сатурн и тоа може да донесе проблематична средба со претпоставените. Внимание во комуникацијата.

Љубов: Можете да ја обновите врската со личност од минатото, но како да не сте сигурни во која насока води сето тоа.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Вага

Работа: Некои од вашите колеги можеби се обидуваат да ја нарушат вашата репутација на работа. Вести од овој тип можат да стигнат до вас.

Љубов: Не влегувајте во дискусија со партнерот бидејќи постои можност за конфликт. Оставете ги чувствителните теми за друг период.

Здравје: Несоница.

Шкорпија

Работа: Деловната соработка со еден ваш пријател започна во атмосфера на успех. Денес, сепак, може да се соочите со финансиски пречки.

Љубов: Внимавајте ако сте во паралелна врска бидејќи постои можност за скандал.

Здравје: Различен притисок.

Стрелец

Работа: Атмосферата на овој ден може да биде обележана со пречки во соработка со странска компанија. Ова е особено точно за оние кои се занимаваат со трговија и финансии.

Љубов: Овој ден ви носи шанса да и пријдете на личност која долго време ви се допаѓа. Ве очекува романтичен состанок.

Здравје: Ревматизам.

Јарец

Работа: Овој ден може да ви донесе изненадување службено патување или ненадејна средба со деловни соработници од странство. Можни се промени во условите на договорот.

Љубов: Љубовната врска со личност која ја познавате преку работа може да заврши исто толку нагло како што започна.

Здравје: Болка во колената.

Водолија

Работа: Обидете се денес да одржите неутрален став во разговорите со претпоставените, како и со колегите на работа. Во спротивно, следува жестока дебата.

Љубов: Обидете се да избегнете чувствителна тема со партнерот бидејќи постои можност за сериозна кавга.

Здравје: Лоша циркулација.

Риби

Работа: Работите не одат добро како што очекувавте финансиски. Бидете внимателни во справувањето со парите и соработката со новите соработници.

Љубов: Пред вас е романтична вечер и можност да запознаете интересна личност во знакот Девица или Лав.

Здравје: Мигрена.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote