in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ЈУНИ: Исклучително поволен ден за сите знаци! Бикови расположени за флерт, Лавовите успешни на работа, Рибите се чувствуваат одлично!

ОВЕН

Можни се промени на вашето работно место. Бидете подготвени да покажете флексибилност. Размислувате да ставите крај на врската што повеќе не ги исполнува вашите емотивни потреби. Не е поволен период за љубов. Одмори се.

 

БИК

На полето на работата има мирна ситуација и сте задоволни. Нема да имате некои поголеми пречки во текот на овој ден. Можно е да можете да остварите ново познанство кое емоционално ќе ве придвижи. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Нема да ви биде лесно да постигнете сè што сакате. Сега не е време да се обидете сами да решите сè. Одлуката што ќе ја донесете во врска со вашиот партнер може да ја промени вашата љубовна иднина. Намален имунитет.

 

РАК

Може да очекувате дека нема да имате премногу обврски во текот на денот и дека работата ќе ви биде на друго место. Подготвени сте да планирате заедничка иднина со вашиот партнер. Можни проблеми со алергија.

 

ЛАВ

Ве чека период во кој ќе имате шанса да се случат разни промени. Вашата деловна состојба е нестабилна. Врската со личноста што ве интересира повремено може да биде полна со напнатост. Проблеми со циркулацијата.

 

ДЕВИЦА

Може да очекувате дека ќе можете да постигнете сè што сте зацртале да направите во деловната област. Планирате патување со некој близок. Подготвени сте за убави заеднички моменти во кои ќе уживате. Размислувате за диета.

 

ВАГА

Вашата работа во моментов не ги исполнува сите ваши критериуми, па затоа сега размислувате посериозно да се преселите на друга работа. Можно е да ја преиспитате врската што ја имате со саканата личност. Грижете се за вашите очи.

 

ШКОРПИЈА

Постои можност да се постигне нова деловна соработка. Во наредниот период ќе бидете посветени на вашите одговорности. Со некој близок имате криза и расправии кои ве оптоваруваат на некој начин. Проблеми со варењето на храната.

 

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период што може да ви донесе некои осцилации кога станува збор за полето за заработка. Чувствувате многу силна врска со партнерот и чувствувате дека конечно ја пронајдовте својата сродна душа. Потребна ви е релаксација.

 

ЈАРЕЦ

За да можете да ги постигнете сите ваши цели на деловно поле, треба да бидете поактивни во нивното започнување. Не се чувствувате доволно опуштено покрај партнерот и имате пад на самодовербата. Можна е главоболка.

 

ВОДОЛИЈА

Во текот на денешниот ден, се очекува да ја решите деловната ситуација што ве загрижува веќе некое време. Денес е поволен ден за нова љубов. Може да очекувате убав почеток на врската. Зголемете го внесот на магнезиум.

 

РИБИ

Успеавте да ги реализирате вашите планови кога станува збор за работата и генерално сте задоволни. Чувствувате дека сте подготвени да се посветите на нов познаник и малку да го започнете вашиот љубовен живот. Можна е мала вкочанетост.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote