in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ДЕКЕМВРИ: Бикот размислува за брак, лавовите раскинуваат деловно партнерство

ОВЕН

РАБОТА: Добивате ненадејна деловна понуда. Интересно ви е што не баравте нова работа, но некој ве препорача.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилизираат малку. Партнерот е воодушевен и верува дека повторно ќе бидете среќни заедно.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично.

 

БИК

РАБОТА: Фокусирани сте на финансиите. Вие сте прилично вреден и енергичен, но размислувате колку профит добивате од работата.

ЉУБОВ: Доста сте заљубени и почнувате да размислувате за брак. Имате впечаток дека врската е совршена, па зошто тогаш да не стапите во брак.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Се чувствувате изнервирани на работа. Имате впечаток дека колку и да се трудите да ги решите проблемите, вие стоите на истото место.

ЉУБОВ: Среќни сте со бракот и сте посветени на партнерот. Не забележувате дека другата страна има проблеми да се сокрие.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

 

РАК

РАБОТА: Ситуацијата на работа е напната.Со колегите не се согласувате со плановите на претпоставениот, затоа што сте убедени дека планот е осуден на пропаст.

ЉУБОВ: Брачниот другар повторно е ладен према вас. Би сакале да дознаете како пак да се заинтересира за вас.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

 

ЛАВ

РАБОТА: Вие сте толку незадоволни од соработката со странски соработници што конечно ја прекинувате засекогаш.

ЉУБОВ: Се обидувате да ја привлечете сопругата во отворена комуникација. Се прашувате зошто е лошо расположена.

ЗДРАВЈЕ: Дигестивниот систем е чувствителен.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Странски соработници со кои соработувате долго време одеднаш стапуваат во контакт со вас и нудат деловна соработка.

ЉУБОВ: Треба да се посветите на потомството. Брачниот другар ве смета за одговорен татко.

ЗДРАВЈЕ: Ве чекаат вообичаени проблеми со притисокот.

 

ВАГА

РАБОТА: Уживате во вашата работа, а парите редовно пристигнуваат. Се чувствувате прилично опуштено. Имате впечаток дека сè е точно како што треба.

ЉУБОВ: Вие започнувате разговор со сопругата. Ве интересира што мисли вашиот партнер за преселба во странство.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Не ве чека многу пријатна комуникација со претпоставен. Вие сте загрижени за финансиите. Другата страна отворено ви кажува дека нема пари.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија што е поврзана во странство. Фантазирате, иако сте свесни дека растојанието е несовладлива пречка.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека губење на апетит.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Размислувате да започнете приватен бизнис. Не сте сигурни дали сте подготвени да ризикувате и да преземете одговорност.

ЉУБОВ: Брачниот другар започнува разговор со вас. Тој доби понуда поврзана со странство и сака да знае што мислите за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве очекува ненадејна добивка. Што се однесува до работата, упорноста се исплати, па имате повеќе успех пред вас.

ЉУБОВ: Брачниот другар е разочаран. Повторно сте ладни за неа и нејзините соништа за подобрување на врската се разбиени.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловниот проект на кој работевте штотуку е завршен. Се чувствувате прилично истоштено затоа што вложувате премногу работа.

ЉУБОВ: Партнерот сака да разговара со вас за потомство. Тој се прашува дали сте подготвени да го проширите семејството.

ЗДРАВЈЕ: Премногу сте уморни. Потребна ви е пауза.

 

РИБИ

РАБОТА: Имате повеќе успех на работа. Претставниците на медиумите стапуваат во контакт со вас и вие се чувствувате доста важно.

ЉУБОВ: Имате контакт со личност од странство. Додека фантазирате за врската, другата страна смета дека дистанцата е проблем.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote