in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 МАРТ: Доаѓаат подобри денови за сите знаци! Биковите се скромни, Стрелецот мрачен, Лавот успешен, Ракот е интересен за околината

Овен

Може да се впуштите во ризични инвестиции, бидејќи токму ризикот ќе ви донесе најголема финансиска добивка во овој период. Љубовната авантура многу брзо може да се претвори во нешто многу повеќе отколку што првично очекувавте. Варијанта на притисокот.

Бик

Тоа ќе се почувствува пред се во деловниот план, во вид на големи пресврти, нестабилни ситуации и подеми и падови. Оние кои се незадоволни од нивната врска, под овие планетарни аспекти, можат да донесат радикални одлуки и да раскинат со партнерот. Внесувајте повеќе течности во вашето тело.

Близнаци

Искористете го ова време за да смислите нов бизнис план и размислете да внесете некои иновации во вашиот сегашен начин на работа, бидејќи тоа може да ви даде дополнителна предност за успех во однос на конкуренцијата. Слободните Близнаци се очекува да запознаат една фатална Водолија или Вага. Вознемирен стомак.

Рак

Овој ден им носи можност на Раковите да воспостават контакти со вистински деловни соработници. Некои од вашите соработници се покажаа како нефункционални и малолетни на позицијата што сте им ја доделиле. Ракот го очекува многу убав и романтичен ден на љубовен план. Променете ја исхраната.

Лав

Ве очекуваат големи предизвици, па најдобро би било да подготвите детален деловен план кој ќе ви овозможи да ги почитувате вашите приоритети и прво да го направите она што е најважно. Ве очекува богат социјален живот: многу дружења, излегувања со пријателите, романтични излегувања со партнерот и убави моменти во семејството. Се чувствуваш добро.

Девица

Бидејќи на неколку големи пресврти ве очекуваат нови иновации, неопходно е да направите детален деловен план за успешно да функционирате во текот на следната недела. Ве очекува дополнително зближување со партнерот. Чувствителност на желудникот.

Вага

Вагите кои се незадоволни од својата работа и сакаат да ја сменат работата, сега имаат поддршка од планетата за радикални промени. Привлекувате внимание каде и да одите, па додворувањето е можно на секој чекор. Постои дури и можност за деликатна ситуација да се додворува на некој од вашите претпоставени. Намален имунитет.

Шкорпија

Скорпиите се во особено чувствителен период, можни се непредвидливи пресврти за време на преговорите. Може да наидете на многу тешки преговарачи со кои нема лесно да ги постигнете деловните услови кои ви одговараат. Ве очекува бурна љубовна авантура со личност во знакот Бик или Рак. Воспаление на гласните жици.

Стрелец

Овој ден ви носи леснотија во деловните и преговорите, а многу работи ќе ви бидат многу лесни. Оние кои се во брак може да наидат на некои големи проблеми во семејството. Ќе можат да ја надминат проблематичната ситуација со заеднички разговор со партнерот. Покачена температура.

Јарец

Неделата зад вас беше успешна и можете да погледнете наназад на резултатите. Јарците кои се во брак овој викенд можеби минуваат низ една фаза од кризата. Доколку постои незадоволство од претходно, кризата може да кулминира. Слаба циркулација.

Водолија

Невработените Водолии можат да очекуваат одлична деловна понуда, но многу ќе зависат од самите нив и нивото на самодоверба што ќе го покажат кога ќе разговараат со потенцијалните работодавци. Слободната Водолија ја очекува авантура со еден неодолив Лав или Вага. Може да има љубовна дилема. Проблеми со циркулацијата.

Риби

Доколку планирате да соработувате во странство, тоа ќе ви донесе најголем финансиски успех во овој период. Рибите кои се во брак очекуваат важен договор со партнерот, но постои можност за криза на довербата. Тоа може да предизвика љубоморни сцени од страна на вашиот партнер, па најдобро би било навреме да ги отстраните сите сомнежи. Притисок.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote