in

Дневен хороскоп за 24 декември: Вагите ги бара поранешната љубов, Овенот очекува голем деловен успех

ОВЕН

РАБОТА: Ве чека поголем, успех во јавноста. Колегите и претпоставените се многу горди на вас и искрено ви честитаат.

ЉУБОВ: Ве чека ново познаство. Другата страна изгледа многу привлечна и емоционално стабилна.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БИК

РАБОТА: Правете тајни деловни планови. Не сакате да им ги откривате на другите додека не поработите на секој детал.

ЉУБОВ: Пред вас е ново познанство кое доаѓа преку социјалните мрежи. Уживате во добра комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве очекува сериозен разговор со претпоставен. Сè додека има визија, вие знаете како да го остварите тоа.

ЉУБОВ: Премногу сте фокусирани на вашите сопствени цели за да забележите дека брачниот другар има проблеми да се крие од вас.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со синусите.

РАК

РАБОТА: Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Бизнисот е во застој и немате идеја како да го започнете.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за излегување и дружење. Повеќе сакате да останете дома. Се слушате само со најблиските.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЛАВ

РАБОТА: Фрустрирани сте од ситуацијата на работа. Одеднаш, се појавуваат мал милион тешкотии што не можете да ги решите.

ЉУБОВ: Завршувате тајна врска. Вашето незадоволство е на својот врв и сфативте дека емоциите ве поминаа неповратно.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Добивате ненадејна деловна понуда. Тоа ви одговара целосно и размислувате да ја прифатите.

ЉУБОВ: Имате голема потреба да им се посветите на децата. Брачниот другар ужива во стабилна домашна атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Можна е болка во грбот.

ВАГА

РАБОТА: Концентрацијата не е најдобра. Подобро бидете сигурни дека добро се согласувате со деловни соработници.

ЉУБОВ: Ја обновувате комуникацијата со вашиот поранешен партнер. Сега сте прилично мирни, рационални и свесни за грешките што сте ги направиле.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во фаза на стагнација. Вие сте прилично фрустрирани затоа што не успевате да ги решите ниту најмалите деловни проблеми.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија за која продолжувате да размислувате. Проблемот е или далечината или нејзиниот емотивен статус што ја спречува вашата иницијатива.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Концентрацијата ви е прилично лоша. Бидете внимателни да не ја разберете погрешно комуникацијата со соработниците.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за нови емотивни настани. Запознавате личност која не ви остава впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве очекува успех во решавање на правни прашања. Одличен ден е да комуницирате со претставници на медиумите.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. И давате до знаење дека сакате да бидете повеќе од пријател. Другата страна не е подготвена за врската.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е за решавање на правни проблеми. Некои работи конечно успевате да ги решите со вонсудско спогодување.

ЉУБОВ: Ненадејно се јавувате од поранешен партнер кој сега живее во странство. Пријатно сте изненадени што тој сè уште се сеќава на вас.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте од напредокот на деловната кореспонденција со странски соработници. Очекувате конечно да го решите деловниот договор.

ЉУБОВ: Вие сте прилично депресивни за раскинувањето. Имате впечаток дека разделбата ве боли многу повеќе отколку вашиот поранешен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote