in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ЈАНУАРИ: Нагласен пад на имунитетот! Бикот има шанса да се споредува на деловен план, Близнаците ја чувствуваат тензијата во врската.

ОВЕН

Доколку планирате некои нови инвестиции, тоа ќе ви се исплати. Во наредниот период судбината ви оди во прилог. Може да очекувате интересни случувања со личност која ви се допаѓа. Слаба циркулација во нозете.

БИК

Имате шанса да напредувате. Доаѓа време кога целата ваша напорна работа ќе се исплати. Ве очекува интересно познанство преку пријатели, кое многу лесно би можело да доведе до врска. Доста добра состојба.

БЛИЗНАЦИ

Обидете се да бидете сериозни во однос на вашите обврски и да бидете одговорни кога е во прашање вашата работа. Чувствувате некаква напнатост покрај саканата личност и не ви е јасно зошто сега е тоа така. Можни проблеми со бубрезите.

РАК

Решивте да се посветите на работата и да завршите некои важни обврски. Повеќе не можете да одолговлекувате. Можно е трпеливо да чекате личноста за која се грижите да ви покаже чувства. Проблеми со стомакот.

ЛАВ

Доколку сте напнати и нервозни, ќе бидете склони да влегувате во некои поголеми конфликти со деловните соработници. Спонтано ќе успеете да остварите познанство кое подоцна ќе ве доведе во врска. Нагласен е падот на имунитетот.

ДЕВИЦА

Наскоро ви доаѓаат нови информации. На полето на работа, подготвени сте да се свртите кон нови можности. Можно е да ви се допаѓа личност која е повлечена или на некој начин тешко покажува чувства. Избегнувајте алкохол.

ВАГА

Овој ден е многу поволен за вашата работа. Ќе можете да ги реализирате плановите што ги имате. Денес доаѓате на интересно познанство. Доколку сте зафатени, ве очекува период во кој одлично ќе се сложувате со партнерот. Полни сте со енергија!

ШКОРПИЈА

До крајот на денот ќе имате пресврт на полето на работата. Можно е поголемиот дел од времето да бидете под стрес. Љубовта од минатото ви се враќа. Не знаеш ни дали сакаш помирување. Во вас е можна несоница.

СТРЕЛЕЦ

Потрудете се да ги исправите грешките кои претходно сте ги направиле на работното поле, за некои работи да функционираат подобро. Не сакате да се откажете од партнерот кој се чини дека сака да ве оддалечи. Можни проблеми со нозете.

ЈАРЕЦ

Ќе направите се што можете на ова поле за да ги постигнете вашите цели и амбиции. Пред вас е многу поволна фаза за нови љубовни настани. Ви се појавува нова личност во која треба да се заљубите. Внимавајте на шеќерот.

ВОДОЛИЈА

Обидете се да прифатите дека не можете да влијаете на сè што се случува на вашето деловно поле. Можеби ќе ве обземат разговори со партнерот кој бара од вас одговори кои ги немате. Можен е хроничен замор.

РИБИ

Денеска не ризикувајте премногу на работа. Не е добар ден за никакво патување. Можно е саканата личност да ви покажува доза отпор на вашите идеи. Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote