in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ЈАНУАРИ: Девиците ја прекинуваат деловната соработка, Ракот се насмевнува на нова љубов

ОВЕН

РАБОТА: Ве интересира друга работа. Се обидувате да најдете нова работа преку семејни врски.

ЉУБОВ: Брачната врска е стабилна, без оглед на проблемите што ги имате во другите сфери од животот.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

БИК

РАБОТА: Бизнисот се развива нормално. Одличен ден е да комуницирате со претставници на медиумите. Оставате впечаток на способна личност.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни од вашата врска со сопругата. Имате впечаток дека бракот е идеален и цврст.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Претпоставениот е задоволен од вашата работа и има планови со вас кои сè уште не ви ги открива.

ЉУБОВ: Одличен ден е за ново познанство. Другата страна изгледа силна, сексуално привлечна, интригирачка.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, имате одлична комуникација и соработка со странци.

ЉУБОВ: Ве очекува ново познатство. Ви се случува љубов на прв поглед. Фасцинирани сте од новото познатство.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ЛАВ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ќе имате успешно службено патување и финансиски договор.

ЉУБОВ: Емотивната сфера е слабо прикажана. Не сте задоволни од односот со другата половина и размислувате да раскинете.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, вие сте принудени да ја прекинете деловната соработка. Атмосферата е непријатна.

ЉУБОВ: Емоционалната сфера не ве интересира затоа што сте фокусирани на деловни и здравствени проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на хронични болести.

ВАГА

РАБОТА: Ако сте во приватна работа, минувате низ исклучително тежок период. Размислувате да ја затворите компанијата.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, нема нови случувања на емотивно поле. Покрај тоа, вие сте во фаза кога не сте заинтересирани за дружење или излегување.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак, без разлика дали водите приватен бизнис или работите за некој друг. Имате впечаток дека минувате низ најголемата деловна криза во вашиот живот.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен. Верувате дека тоа е единствената стабилна и светла точка во вашиот живот. Вашиот сопружник е потпора за тешки моменти.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Вие сте доста амбициозни и размислувате за освојување странски пазар.

ЉУБОВ: Имате проблеми со деца. Имате впечаток дека изгубиле контрола и не ве слушаат. Партнерот има малку пооптимистички став кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Кога ќе ја анализирате, ги наоѓате само предностите и причините зошто треба да ја прифатите.

ЉУБОВ: Запознавате нова личност преку пријател. Првиот впечаток е дека има квалитети што ги цените.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на хронични проблеми.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Прашајте пријател за ново работно место. Тие ветуваат дека ќе се распрашаат и ќе ве известат доколку се појави можност.

ЉУБОВ: Не правете ништо за да ги подобрите односите со сопругата. Се оддалечувате сè повеќе и повеќе од едни од други.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

РИБИ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, запознајте личност која ви остава поволен впечаток и на која му нудите работа.

ЉУБОВ: Врската со брачен другар не е најдобра. Имате впечаток дека е насочен кон работата и пријателите и дека ве игнорира.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате недостаток на енергија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote