in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 АВГУСТ: Со малку среќа, се ќе биде како што треба! Јарецот е осамен, Бикот бара внимание, Ракот е со одмаздоубиво расположение, Девицата има здравствени проблеми

ОВЕН

Ако сте импулсивни, ќе направите грешка на деловното поле. Може да очекувате одличен период за вашата врска со саканата личност да се движи во подобра насока. Можни се проблеми со срцето.

БИК

Обидете се да најдете начин да го промените она што не ви се допаѓа во вашата работа. Се повеќе се расправате со личноста за која се грижите и не ви е лесно да ја доведете вашата врска до стабилизација. Избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои многу поволен период во кој ќе имате можност да постигнете деловен напредок. Раскинувањето нема да падне лесно затоа што сте многу приврзани за личноста што ја гледате. Избегнувајте цигари.

РАК

Пред вас се позитивни околности кои ви носат добри промени на деловното поле. Осаменоста станува здодевна и полека ја будите потребата да се свртите кон нови познанства. Размислувате за диета.

ЛАВ

Би сакале да заминете на одмор и малку да се ослободите кога станува збор за работата. Не би сакале да ги повторувате грешките што сте ги направиле со поранешниот партнер, во нова врска. Проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Многу сте решени и подготвени да преземете конкретни чекори на деловното поле. Ви се допаѓа личност која е подготвена отворено да ви покаже дека сака и врска со вас. Можни се проблеми со нервоза.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата што ја имате на полето на работата и засега нема ништо што конкретно би го промениле. Уживате во авантурите што ги имате и с yet уште не сте подготвени да започнете посериозна врска. Вашиот нервен систем е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Можете да очекувате дека денес ќе имате стабилна ситуација на полето на работата и дека нема да има поголеми стресови. Уживате во добра врска со саканата личност која ви ги покажува своите искрени чувства. Проблеми со ‘рбетот.

СТРЕЛЕЦ

Генерално сте задоволни од околностите што ги имате во односите со деловните соработници. Сакате да се потрудите да создадете подобра комуникација со личноста за која имате искрени чувства. Можни се проблеми со коските.

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате дека ќе можете да ги постигнете вашите цели во оваа област и да бидете многу задоволни. Иако се уште страдате за личност од минатото, ве чека ново познанство. Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА

Не сте доволно фокусирани на деловното поле. Понекогаш изгледа дека немате доволно мотивација. Може да очекувате променливо расположение што негативно ќе влијае на вашата врска. Полни сте со позитивна енергија!

РИБИ

Ако продолжите да се фокусирате на малите нешта, може да ја пропуштите поголемата слика. Може да имате интересно познанство кое ќе ве доведе до врска која може да трае долгорочно. Можни болки во стомакот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote