in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ЈУЛИ: Посветете си повеќе време еден на друг и вратете нежни емоции во вашата врска Погледнете што ви предвидуваат ѕвездите!

Овен

Работа: Потрудете се да ги решите сите прашања кои се оставени, некои финансиски обврски, документација.

Љубов: Бидете повнимателни, посуптилни, поврзете се со саканата личност на подлабоко ниво, бидејќи можете да го направите тоа сега.

Здравје: Зголемена нервоза.

 

Бик

Работа: Повторно ќе мора да поминете низ некои детали поврзани со договорите со колегите, можеби за да ја поправите документацијата или да решите некој помал проблем.

Љубов: Работите кои можеби ги криете еден од друг може да донесат одреден степен на недоверба, затоа бидете отворени и се ќе излезе како што треба.

Здравје: Многу добро.

 

Близнаци

Работа: Обемот на обврските нагло ќе се зголеми и веројатно повремено ќе се чувствувате како да сте закопани до гуша на работа, а колегите ви наметнуваат исклучително кратки рокови кои тешко се исполнуваат.

Љубов: Добрата комуникација во љубовната сфера би можеле да ја искористите за да направите конкретен план за заеднички активности со вашата сакана.

Здравје: Многу добро.

 

Рак

Работа: Во текот на овој ден можете да очекувате многу нервоза во контактите со променливи и тешки колеги, па темпото ќе биде исклучително силно и повремено исцрпувачко за вас.

Љубов: Заборавете на некои несогласувања од минатото и работете заедно за да ја вратите хармонијата во вашата врска.

Здравје: Бидете физички активни.

 

Лав

Работа: Можна е голема напнатост, несогласувања за некои прашања со луѓето со кои работите, напнатост.

Љубов: Овој вторник не е најповолен за зголемени активности на полето на љубовните врски. Поопуштеното однесување сигурно ќе ви даде помалку причина за грижа.

Здравје: Можна главоболка.

 

Девица

Работа: Ве очекуваат многу квалитетни контакти и комуникација со луѓе од кои можете да слушнете важни информации и да добиете добри совети за во иднина.

Љубов: Повелете, забавувајте се, околу вас има многу интересни луѓе и настани.

Здравје: Правете превентивни лекарски прегледи.

 

Вага

Работа: Треба да бидете максимално сериозни и одговорни, да имате такт за се, да правите паметни и промислени потези.

Љубов: Една личност може да ви остави многу силен впечаток, бидејќи е сосема поинаква од оние со кои досега сте имале некои емотивни приказни.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

 

Шкорпија

Работа: Нешто од порано полека започнува, повторно се активира. Иако сега не изгледа така, вие сте во позитивен период каде се одлучува за вашата деловна иднина.

Љубов: Сите потенцијални настани во љубовната сфера денес можат да се одвиваат во сенка на недоразбирање со саканата личност. Не ја зголемувајте тензијата со вашите ставови.

Здравје: Можна главоболка.

 

Стрелец

Работа: Нагласена е импулсивноста и брзањето во комуникацијата со деловните соработници, што може да биде целосно контрапродуктивно. Не брзајте со ништо.

Љубов: Некои од вас ќе ја освојат личноста по која копнееле, но прашање е колку оваа врска ќе биде стабилна. Уживајте додека трае.

Здравје: Можна несоница.

 

Јарец

Работа: Некои разговори ќе ги завршите многу поуспешно отколку што се надевавте, особено ако се поврзани со договори во однос на финансискиот дел од бизнисот.

Љубов: Потрудете се да организирате дружба, да се соберете, да се раздвижите, да поканите пријатели, да одите на патување. Уживајте.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Водолија

Работа: Не барајте половични решенија, треба да пресечете се од корен и да ги решавате проблемите без разлика на исходот.

Љубов: Доволно е да бидете еден до друг, да се сакате и без проблеми да покажувате нежност и внимание. Уживајте.

Здравје: Намален имунитет.

 

Риби

Работа: Напорен ден во најавата е пред Рибите. Ќе има повторувања и враќање на почетокот, што ќе значи вжештена комуникација со колегите.

Љубов: Посветете си повеќе време еден на друг и вратете некои нежни емоции во вашата врска.

Здравје: Пазете се од настинки.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote