in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ДЕКЕМВРИ: Водолиите ќе ги фати некој кој долго време демне, Вагите очекуваат ИЗНЕНАДУВАЊЕ, додека ќе доживеат ШОК

Овен

Работа: Денес можеби ќе ви биде понудена дарежлива помош од некои ваши постари колеги од доверба. Само опуштено и неизбрзано.

Љубов: Со партнерот треба да бидете што повеќе опкружени со пријатели и сакани. Уживате во поголемо друштво, тоа ве прави исполнети.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Ви се отвораат можности или да ги проширите постојните соработки или да започнете нешто сосема ново.

Љубов: Љубовта треба да биде во преден план, па размислете да ја изненадите саканата личност со нешто убаво и уживајте во заедничките моменти.

Здравје: Многу добро.

Близнаци

Работа: Во наредниот период ве очекуваат промени и трансформации во работниот процес, па започнете со подготовките на време. Имате на кого да се потпрете од пријателските соработници.

Љубов: Подготвени сте да направите некои промени на љубовно поле и да ја подигнете врската на повисоко ниво.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Денес не треба да има некои поголеми предизвици на вашиот деловен план. Сè е во ваши раце, само насочете ја вашата енергија и знаење во вистинската насока.

Љубов: Би било добро да бидете отворени и искрени во искажувањето на вашите намери. Другите не можат да протолкуваат што мислите и што навистина сакате.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Пред Лавовите има солиден работен ден за долго одложена проверка на се што е направено во претходниот работен период. Завршете го она што сте го започнале.

Љубов: Побарајте помош од пријателите за дилеми и проблеми кои ве мачат, добронамерен совет не е nДевица

Работа: И денеска ќе има предизвици, може да има повторување на некои потези, но се ќе протуркате прецизно и јасно.

Љубов: Ако сте сингл, веќе имате многу склоности, но сепак најмногу ве привлекуваат старите.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

Вага

Работа: Вага, вашата креативност и инспирација се многу нагласени во моментов. На добар пат сте кон успехот, продолжете но полека.

Љубов: Денешните активности главно ќе се сведуваат на домашни и семејни обврски.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт, заштита на бубрезите.

Шкорпија

Работа: Денеска може да очекувате позитивни исходи од некои преговори од претходно, особено ако се поврзани со странски земји.

Љубов: На љубовен план сè треба да биде во ред. Планирајте кратко заедно патување за празниците.

Здравје: Одморете се доволно.

Стрелец

Работа: Колку и да ве очекуваат обврски овој ден, ќе излезете на површина и ќе бидете задоволни од постигнатото.

Љубов: Вашето внимание и емоции треба да бидат целосно насочени кон љубовта и уживањето. Почестете ја вашата сакана со убав знак на внимание и ќе ви биде возвратено повеќекратно.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Многу добар ден на работното поле ги очекува повеќето Јарци. Ќе се чувствувате удобно и задоволни во деловното опкружување.

Љубов: Немојте да бидете изненадени од поканата на нова љубов да излезете некаде.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Сè што долго се одолговлекуваше и ве оптоваруваше денеска конечно треба да го завршите.

Љубов: Слободен, некој што го познавате долго време има сериозни љубители на вас.

Здравје: Променливо расположение.

Риби

Работа: Постои реална веројатност неколку убави бизнис идеи да бидат задоволително прифатени онаму каде што се потребни и на кого му се потребни. Само напред.

Љубов: Во кругот на пријатели постои личност која ја интересира нешто повеќе од дружење. Размислете што да правите.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote