in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ЈАНУАРИ: Рибите и раковите денес можат да бидат премногу љубоморни и посесивни

ОВЕН

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека успех во области поврзани со хуманитарни или уметнички активности.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен. Брачниот другар разбира дека имате проблеми поради кои не можете целосно да му се посветите нему.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека проблематичен и непродуктивен ден. Деловните проблеми ве плашат.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен. Вашиот сопружник целосно ве поддржува и ви помага да поминете низ лош деловен период.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Непланиран трошок ве чека кога ќе успеете да го покриете со одредена грижа и напор.

ЉУБОВ: Врската се развива одлично. Вие сте прилично љубоморни на мајката или сестрата на вашиот партнер без никаква потреба.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

РАК

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, одличен ден е да ја обновите или започнете соработката со странци.

ЉУБОВ: Вие сте за вљубени, посесивни и љубоморни. Другата половина се чувствува исто, но ги крие своите емоции.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ЛАВ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, обрнете внимание на тајните непријатели од минатото. Тие ќе се обидат да ви наштетат.

ЉУБОВ: Без разлика дали сте во брак или во врска, се одвива критичен период што покажува дека сериозно размислувате да ја прекинете врската.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот се намалува.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, размислувате да го намалите бројот на вработени. Одлуката да го стори тоа е тешко за вас.

ЉУБОВ: Брачениот другар е полн со разбирање затоа што ве сака. Обидете се да го вратите на вниманието што ви го посветува.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се чувствителни.

ВАГА

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, сте на чекор од затворање на компанијата, бидејќи нема работа или прилив на пари.

ЉУБОВ: Врската е расипана и немате намера да ја обновувате. Имате прилично негативен став кон вашиот поранешен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во тешка криза и не сте во можност да направите ништо за да излезете од него. Вие сте прилично загрижени за работата.

ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни. Врската ја доживувате како фатална. Размислувате да стапите во брак со сакана личност.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Проблемите се присутни во областа на финансиите. Вие сте многу загрижени за недостаток на приход.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на финансиски проблеми, па вашата емоционална сфера е надвор од опсегот на вашиот интерес.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, бизнисот е во мирување. Вие иницирате деловни состаноци, но нема резултати.

ЉУБОВ: Вие сте за вљубени. Вашите емоции се стабилни и стабилни. Имате впечаток дека сте пронашле партнер за цел живот.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека разговор со претпоставен кој нема да помине во најдобра атмосфера. Другата страна има прилично драматичен поглед на деловната состојба.

ЉУБОВ: Неповолен ден за љубовта. Доколку сте слободни, останувате непроменет статус. Ако имате партнер, минувате низ сериозна криза.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана. Можни се проблеми со системот за елиминатор.

РИБИ

РАБОТА: Бизнисот е во фаза на стагнација. Вие сте загрижени затоа што вашите напори да започнете бизнис не ги носат посакуваните резултати.

ЉУБОВ: Премногу сте љубоморни и посесивни. Партнерот не само што не го сака таквото однесување, туку го отфрла.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote