in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 АВГУСТ: Денес сe е како што треба и ви оди од рака! Вага среќна во љубовта, Овен добар во работата, Близнаци уморни, Девица нервозна

ОВЕН

Можете да очекувате фактор на среќа на работа, како и некои добри пресврти што ќе ве расположат. Ви се допаѓа личност која веќе покажа дека сака да флертува со вас. Ве очекува поволен период за љубов. Имате вишок енергија!

БИК

Подготвени сте да започнете на полето на работата и да се посветите на промените што ќе ви бидат корисни. Љубоморни сте и често може да имате поголеми конфликти со саканата личност поради недоверба. Работете на смиреност.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат многу деловни обврски. Денес може да биде доста напорен ден. Во последно време немате добри односи со саканата личност и потешко е да се дојде до каков било компромис. Зголемете го внесот на витамин.

РАК

Во текот на денот можете да се опуштите и да направите пауза од работа. Ќе се свртите кон некои други работи. Ако сте слободни, ќе запознаете многу привлечна личност. Можни проблеми со аритмија.

ЛАВ

Ве очекува важна поддршка во областа на работата. Со помош на соработници, доаѓате до подобра ситуација во оваа област. Подготвени сте да се обидете да влезете во нова врска, по поголемото разочарување што го имавте во минатото. Цврсто здравје.

ДЕВИЦА

Размислувате за промени во оваа област, но се уште не сте подготвени да ги направите конкретни. Можно е некоја личност од вашето минато да е подготвена да се врати во вашиот живот. Вашите органи за дишење се чувствителни.

ВАГА

Се може да ви оди прилично непречено кога станува збор за вашето деловно поле . Пред вас е одлична фаза за љубов. Можете да очекувате многу убави моменти со саканата личност. Можни проблеми со хормони.

ШКОРПИЈА

Пред вас е многу поволен ден во кој можете да ги реализирате вашите планови на работа. Запознавате личност која ви се допаѓа и со која ќе сакате нешто повеќе од пријателство. Зајакнете го вашиот имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Ако планирате да земете слободен ден или да се посветите на некое од вашето хоби, направете го тоа. Можно е познанство и средба на љубовно поле кога најмалку очекувате. Редовно проверувајте го притисокот.

ЈАРЕЦ

Се обидувате да пронајдете идеални околности за да ја смените работата, но се уште нема добри понуди. Уживате да поминувате време со личноста за која се грижите. Добар ден за љубов. Се чувствувате одлично.

ВОДОЛИЈА

Пократко патување до работа може да ви донесе многу важни контакти и промени. Ако сте слободни, сега лесно можете да остварите ново познанство кое подоцна ќе ве доведе во врска. Проблеми со грлото.

РИБИ

Може да се надевате на зголемување на заработката и можност генерално да добиете подобра ситуација на полето на работата. Стабилизацијата на љубовниот план ви доаѓа со личност која е врзана за вашето минато. Здравјето е доста стабилно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote