in

СлаткоСлатко

Дневен Хороскоп за 28 февруари: Водолија ќе доминира на работа, додека вагата ќе има среќа во љубовта, а нив ги очекува нешто посебно

Овен

Работа: И во текот на овој работен ден ве очекуваат високо ниво на енергија, максимален деловен ангажман и одлични резултати на професионално поле.

Љубов: На љубовен план ве очекува прилично мирно море без поголеми осцилации.

Здравје: Одлично.

 

Бик

Работа: Многу е важно рационално да ги користите енергетските ресурси, особено поради дополнителните обврски кои може да се појават од време на време.

Љубов: Биковите можат да имаат помали проблеми во комуникацијата со саканата личност, најверојатно поради неусогласени приоритети, па доколку нешто навистина ја стегне ситуацијата, се може да се опушти со меѓусебен компромис.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

 

Близнаци

Работа: Добар период е за презентирање на конструктивни идеи во краток временски интервал, особено ако се однесуваат на организација, комуникација и разни видови превоз на луѓе и стоки, како и пренос на информации.

Љубов: Атмосфера на уживање и страст без многу размислување за иднината ќе доминира овој ден кога е љубовта во прашање.

Здравје: Многу добро.

 

Рак

Работа: Овој ден може да ви донесе неколку ситуации со контрадикторни вести или недоразбирања со најблиското деловно опкружување, па затоа е важно да го преболите со што помала нервоза.

Љубов: На полето на љубовта сè треба да биде знак на позитивна енергија, што претставува добра основа за претежно задоволувачко чувство во љубовната сфера.

Здравје: Можна несоница.

 

Лав

Работа: Лавовите можат да очекуваат поголеми проблеми при склучувањето договори и нивното спроведување, па затоа е неопходно да се стремиме кон компромисни решенија.

Љубов: Многу е реално сферите на работата и љубовните врски да се преклопуваат, па во зависност од тоа што сакате и на која позиција се наоѓате, одлучете што да правите.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Не се деморализирајте ако денес се движите малку побавно, дури и ако наидете на недоразбирање на претпоставените за вашите предлози за нови проекти.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната состојба на партнерските односи, имате поволен ден за уживање во различни заеднички активности со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

 

Вага

Работа: Темпото и начинот на имплементација ќе бидат доста променливи, поради вашите субјективни неуспеси, и поради објективни пречки предизвикани од некои промени во сферата на организацијата.

Љубов: Вагите ги очекуваат поволна атмосфера на љубовно поле, во која имаат реални шанси за барем еден успешен чекор во љубовната сфера. Се подразбира дека клучен предуслов за ова е јасен став и фокусирање на приоритетите.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

 

Шкорпија

Работа: Бројни обврски и повремено ви работи над глава – ова не е ништо ново, но она што треба да биде поинаку се околностите кои следат по реализацијата и кои денес ќе ви одат во корист.

Љубов: Без разлика колку енергија и внимание одвојувате и вложувате во потенцијални љубовни настани, за очекување е да добиете најдиректна потврда за интересот на неколку луѓе за вас.

Здравје: Можни респираторни инфекции.

 

Стрелец

Работа: Потрудете се да направите што е можно повеќе и барем да започнете одредени иницијативи и договори, бидејќи во наредниот период ќе се соочите со понеповолни околности за какво било форсирање.

Љубов: Доколку сакате да ја промените рутината на секојдневието во љубовниот живот, ќе мора да вложите малку повеќе труд.

Здравје: Многу добро.

 

Јарец

Работа: Поради можна видлива неусогласеност помеѓу вложениот труд и реализацијата на деловните задачи, за очекување е да бидете нервозни и кавгаџии, па доколку тоа не е во ваш интерес, избегнувајте долги дискусии и вербални пресметки.

Љубов: Овој ден не ви носи некои позначајни промени во љубовната сфера, за што делумно сте одговорни.

Здравје: Чувство на психофизички замор.

 

Водолија

Работа: Можни се нови деловни понуди или соработки, па вреди да се размисли, особено ако се поврзани со областа на маркетингот и комуникацијата.

Љубов: Многу поволен период е пред сите оние претставници на ова соѕвездие кои се слободни, желни за авантура и забава, па ве очекуваат многу искушенија на база на флерт, со назнака дека се е од минлив карактер.

Здравје: Потрудете се да ја балансирате врската помеѓу вашите должности и времето кое ви е потребно за одмор.

 

Риби

Работа: Треба да се нагласи дека внимавате на ситниците, бидејќи постои можност за грешки, особено во документацијата.

Љубов: Речиси секој напор што го вложувате и времето што го посветувате на настаните од љубовната сфера треба да се исплати повеќекратно.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote