in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ЈУНИ: Судбината денес не е на ваша страна! Вагата е осамена, Шкорпијата е нервозна, Девицата е уморна, Лавот е среќен и задоволен!

ОВЕН

Вложивте многу енергија и сакате да видите дека сите напори што ги вложивте за да започнете со деловна активност ќе ви се исплатат. Едно лице спонтано се појавува за да ви покаже дека има чувства кон вас. Нервна напнатост.

 

БИК

Обидете се да покажете поголема иницијатива околу барањето работа ако сакате нова работа. Ви се допаѓа личност која не живее на истото место како вас. Ќе имате шанса да започнете личност која живее во странство. Внимавајте на тахикардија.

 

БЛИЗНАЦИ

Можеби нема да бидете целосно задоволни од деловните околности во наредниот период. Уживате да бидете со сакана личност и да не размислувате многу за иднината. Не сте подготвени да правите планови. Избегнувајте стрес.

 

РАК

Можно е вашата стабилност да биде загрозена на некој начин и да имате мали проблеми на ова поле. Имате впечаток дека вашата ситуација на љубовно поле е лоша, но не знаете како да ги подобрите односите со партнерот. Главоболка.

 

ЛАВ

Можно е да имате проблеми што не ги очекувавте на полето на работата и да бидете незадоволни. Можно е некоја личност од минатото да се обидува да ви се врати иако во суштина не сакате помирување. Проблеми со ‘рбетот.

ДЕВИЦА

Можеби не ви е лесно да постигнете стабилност на полето на работата. Како судбината да е против тебе. На прв поглед имате силен магнетизам кон саканата личност и подготвени сте за првиот чекор. Нема здравствени проблеми.

ВАГА

Можеби имате одложени некои деловни планови. Судбината денес не е на ваша страна. Саканата личност ги покажува своите искрени чувства кон вас и вие конечно уживате во неговото внимание. Внимавајте на варењето.

 

ШКОРПИЈА

Ви доаѓа потпишување што може да биде важно. Поволен ден е за решавање на договори, документација. Иако вашиот партнер е тврдоглав и себичен, вие наоѓате компромис поради љубовта што ја имате. Проблеми со акни.

 

СТРЕЛЕЦ

Одлучни сте и нема да се откажете сè додека не ги постигнете сите свои цели на полето на работата. Може да очекувате поволен период. Чувствувате голема студ помеѓу вас и вашиот партнер и не сте задоволни од тоа. Посети доктор.

 

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека ќе можете да расчистите мали недоразбирања што сте ги имале во областа на работата. Пред вас е поволен ден кога станува збор за љубовта, подгответе се да и пријдете на саканата личност. Внимавајте на вашето срце.

 

ВОДОЛИЈА

Деловната состојба е нешто што би сакале да го промените во наредниот период. Не сте задоволни со околностите во кои се наоѓате. Време е да се посветите на вашите љубовни желби. Внимавајте што јадете.

 

РИБА

Ќе покажете дека сте подготвени да ги постигнете своите цели и амбиции на деловно поле. Саканата личност сака да ви покаже колку се грижат за напредокот на вашата врска. Проблеми со синусите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote