in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 АВГУСТ: Ништо не може да застане на патот на Водолијата, особено внимателни треба да бидат 2 хороскопски знаци Прекрасен ден за Вагите, Јарците имаат потреба од одмор, Девиците опуштено влегуваат во крајот на летото

Овен 

Почекајте со инвестиции и посветете се повеќе на изработка на добар план. Така, успехот ќе биде загарантиран.

ЉУБОВ: Оние кои се во брак може да имаат малку полоша комуникација со партнерот.

РАБОТА: Работете напорно на личен развој, и тоа ќе ви се исплати.

ЗДРАВЈЕ: Воспалено грло.

Бик 

Можеби во претходниот период потрошивте повеќе отколку што планиравте, но не треба да жалите.

ЉУБОВ: Партнерот негува сомнежи за некои работи од минатото.

РАБОТА: Овој период е поволен за теоретска анализа и планирање.

ЗДРАВЈЕ: Склони кон повреди.

Близнаци 

Денес ќе поминувате време со луѓе кои ги сакате, веројатно членови на семејството. Уживај.

ЉУБОВ: Тргнете се кон личноста која ви е интересна.

РАБОТА: Размислете пред да склучите какви било договори.

ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет. Зголемете ја вашата исхрана.

Рак 

Пред вас се отвора нова перспектива и можност за напредок.Ве очекува успех особено во соработката со странство.

ЉУБОВ: Зафатена личност од работа може да ви направи груба понуда…

РАБОТА: Особено значаен период.

ЗДРАВЈЕ: Болка во вратот.

Лав 

Овој период носи патувања и поголем проток на пари доколку се фокусирате на работата и работата воопшто.

ЉУБОВ: Партнерот можеше да се сомнева во вас, поминавте премногу време во некои мисли, целосно отсутни од него.

РАБОТА: Деловната комуникација се одвива многу полесно и без прекини.

ЗДРАВЈЕ: Задржување на вода во телото.

Девица 

Расположението ќе можете да го пренесете на луѓето околу вас, било да е добро или лошо…

ЉУБОВ: Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа тече непречено.

РАБОТА: Ова воопшто не е лош ден за се што ви е важно.

ЗДРАВЈЕ: Главно добро.

Вага 

Ситуацијата добро напредува, само темпото денес е малку побавно, не дозволувајте да ве одвлекува или депримира.

ЉУБОВ: Саканата личност може пријатно да ве изненади.

РАБОТА: Треба да направите многу за да ја постигнете целта.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

Шкорпија 

Во новото запознавање, комуникацијата се развива доста брзо. Внимавајте колку откривате за себе.

ЉУБОВ: Присуството и вниманието на саканата личност ќе ве расположи.

РАБОТА: Вознемирени сте поради постапките на една личност.

ЗДРАВЈЕ: Проблем со лумбалниот дел од ‘рбетот.

Стрелец 

Обврските ќе одземат многу време денес, но ќе можете да бидете задоволни од резултатите.

ЉУБОВ: Следува период на стабилизација.

РАБОТА: Паричниот сегмент е поволен.

ЗДРАВЈЕ: Несоница, најмногу поради исцрпеност.

Јарец 

Искушенијата се насекаде околу вас. Грижете се за тоа што го правите за да не ја изгубите главата и тоа многу брзо.

ЉУБОВ: Премногу сте чувствителни во врската со саканата личност

РАБОТА: Мора да се вклучите во личните приоритети.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителност на желудникот.

Водолија

Доминантна тема ќе биде некој неодамнешен настан кој сè уште не можете да го објасните. Непотребно се оптоварувате со работи кои не се поврзани со вас.

ЉУБОВ: Денот е добар за емотивни средби и контакти.

РАБОТА: Не брзајте, бидејќи така само ќе ја успорите работата. Можни се грешки.

ЗДРАВЈЕ: Не ви се допаѓа летната температура.

Риби 

Овој период ќе ви даде можност да промените некои работи кои долго време ги планирате. Вклучете луѓе кои се многу блиски со вас.

ЉУБОВ: Несогласување за донесување важни одлуки.

РАБОТА: Смирете се една по една ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Гингивитис, посетете стоматолог.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote