in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАЈ: Овој ден ви дава нова шанса да заблескате во полн сјај! Ракот чека успех, Девицата финансиска добивка, Шкорпијата добра вест, Водолија познаник

Овен

Нестабилната финансиска состојба бара внимателност. Можни се неочекувани трошоци. Запознавање кое може да започне како обичен флерт, може да се претвори во нешто многу посериозно отколку што првично очекувавте. Здравјето е стабилно.

Бик

Вашите односи со претпоставените можат да поминат низ криза. Неопходно е да се вооружите со трпение и да заземете максимална дипломатска позиција. Повремените расправии и несогласувања меѓу вас и вашиот партнер наскоро ќе стивнат. Влегувате во далеку помирен и постабилен период. Проблем со вените.

Близнаци

Во текот на овој ден ве очекува успех преку соработка со странски земји или луѓе кои живеат во странство. Финансиска добивка. Запознавањето со една Вага или Водолија може да се претвори во многу повеќе од флерт. Ладно.

Рак

Доколку планирате да започнете приватен бизнис, овој период е особено поволен за вас. Успех во однос на професионалното усовршување, кој ќе ви овозможи напредување во кариерата. Денес може да бидете во искушение да се впуштите во љубовна авантура со личност која ја познавате преку работата. Страдате од горушица.

Лав

Овој ден ви дава нова шанса да заблескате во полн сјај. Колегите ве препознаваат како авторитет и ве избираат за свој лидер. Тешко дека ќе одолеете на големото искушение да влезете во тајна љубовна авантура. Бурен љубовен период. Подложност на повреда.

Девица

Доколку имате намера да започнете приватен бизнис, ве очекува финансиска помош и поддршка од постар колега или пријател. Финансиска добивка. Запознавањето со фатална личност може да се претвори во голема љубов и страсна љубовна врска. Ново поглавје на љубовниот план. Алергии.

Вага

Невработените Ваги денес можат да добијат добра деловна понуда. Многу ќе зависи од вашата способност да ги презентирате и вашите способности. Љубовна врска со личност која е позната во јавноста. Вашиот магнетизам е засилен и го привлекувате спротивниот пол како магнет. Те болат колковите.

Шкорпија

Успешна деловна соработка, особено ако се занимавате со трговија и услужни дејности. Денес можете да добивате вести, кои можат да го навестат вашиот напредок. Посебно романтичен ден ќе биде обележан со убави моменти со партнерот и многу убаво излегување. Црвени очи, течење на носот, укажуваат на алергии.

Стрелец

Освојувањето на работа со скратено работно време може да ви донесе многу поголем финансиски прилив отколку што се надевавте. Успех во трговијата и финансиите. Обновувањето на љубовната врска со личност од минатото може да ја оживее вашата стара страст. Променете ја исхраната.

Јарец

Полни сте со одлични планови и оригинални идеи, а сега е вистинското време да ги направите првите чекори за нивна реализација. Запознавањето со нова личност на патување може да се претвори во љубовна романса. Избегнувајте тајни врски. Проблеми со надуеност.

Водолија

Слушајте ја вашата интуиција и таа ќе ве води низ успехот и мудрите деловни потези. Финансиската состојба се подобрува. Овој ден може да ви донесе запознавање со многу интересна личност во знакот Лав или Овен. Црвенило на кожата, егзема.

Риби

Не сум сигурен за новата деловна понуда. Побарајте совет од доверливи соработници. Овој ден може да биде обележан со љубоморни сцени од партнерот. Бидете искрени и решете го проблемот со заеднички напори. Ишијас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote