in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАРТ: Овните се впуштаат во забранета врска, Стрелеците имаат повик од странство

ОВЕН

РАБОТА: Имате доза несигурност кога станува збор за работата. Ќе имате субјективно чувство дека не сте успешни.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност со која можете да бидете само во тајна врска. Емоциите се силни, затоа го прифаќате наведениот тип на врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

БИК

РАБОТА: Ве очекува нова, ненадејна деловна понуда што нема да биде финансиски привлечна.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од врската. Проблемот е во тоа што не сакате да ги споделувате своите мисли и емоции со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вие сте многу вреден и одговорен. Супервизорот внимателно ја следи вашата работа и е презадоволен од резултатите.

ЉУБОВ: Комуникацијата со сопружникот не е најдобра. Двајцата сте затворени и не сакате да зборувате за проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РАК

РАБОТА: Вие сте доста оптимист во врска со работата. Ве очекува нова деловна понуда која изгледа примамливо.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со партнерот. Сакате емоционално интензивна врска, а вашиот партнер изгледа прилично резервиран.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на вашата исхрана. Склони сте на прејадување.

ЛАВ

РАБОТА: Тоа е прилично лош ден за секоја деловна комуникација и преговори. Не успевате да ги постигнете посакуваните цели.

ЉУБОВ: Склони сте на флерт, и покрај зафатениот статус. Ви се допаѓа што некој ве смета за пожелен.

ЗДРАВЈЕ: Лошо сте расположени.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чека прилив на финансии, додека на работа ве очекуваат тешкотии кои нема да можете да ги надминете.

ЉУБОВ: Вашата сопруга има впечаток дека ја запоставувате. Внимавај. Некој друг има повеќе време за него.

ЗДРАВЈЕ: Можен е пад на притисокот.

ВАГА

РАБОТА: Го изразувате својот потенцијал на креативен начин. Уживате во чувството дека сте во деловна активност.

ЉУБОВ: Дискретно флертувате на работа. Не сакате да си признаете на самите себе до кој степен функционирале вашите емоции.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ве очекува зголемен обем на работа. Добивате нови работни обврски на кои се префрлувате без никакви проблеми.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на тајна врска. Се обидувате да скриете до кој степен сте заинтересирани за другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Соработката со луѓе од странство се развива добро. Прилагодливи сте и амбициозни, исто како и странците.

ЉУБОВ: Минливо чувство на незадоволство ве очекува доколку сте во брак, бидејќи имате впечаток дека вашата сакана личност не ве разбира.

ЗДРАВЈЕ: Стабилна.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате впечаток дека не успевате да го достигнете максимумот на работа и покрај напорот.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со сопругата. Вие свесно ја исклучувате од животот.

ЗДРАВЈЕ: Намалено расположение.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Кога станува збор за заеднички проекти, имате потешкотии да постигнете квалитетна комуникација со соработниците.

ЉУБОВ: Не сте сигурни за брачниот другар. Се прашувате дали се гледа со некој друг. Не зборувајте отворено за вашите сомнежи.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

РИБИ

РАБОТА: Комуникацијата е вашата силна страна. Можете да најдете спонзор за вашиот проект без никакви проблеми.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени. Тоа е врска или од платонски или од таен тип поради нечиј официјален емотивен статус.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote