in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 МАЈ: Престанете да се плашите и живејте! Вагите размислуваат за промена на работата, Девицата осамена, Бикот уморна, Водолијата во страв од утре

Овен

Денеска посветете се на организацијата и придржувајте се до приоритетните задачи. Може да има проблем со роковите. Посветете му се малку повеќе на партнерот за да нема непоправлива дистанца меѓу вас. Задржување на вода во телото.

Бик

Вашите односи со колегите денес можат да бидат полни со негативен набој. Држете се настрана од оние за кои знаете дека не се во ваша корист. Патувањето со партнерот ќе ви ја врати старата ревност. Слободните бикови ќе запознаат интересна Скорпија. Бидете внимателни во сообраќајот.

Близнаци

Деловното патување може да ви донесе значителни познанства со моќни луѓе. Ова подоцна може да ви донесе поширок круг на соработници. Излегувањето во друштво може да ви донесе запознавање со малку необична, но многу интересна Водолија.Чувствителност на грлото.

Рак

Финансискиот успех може да биде главна тема на овој ден. Ве очекува одлична деловна соработка со пријателите. Слободните Ракови се во дилема, бидејќи можат да им се допаднат двајца истовремено. Проблеми со уринарниот тракт.

Лав

Денеска може да се појави неочекуван финансиски проблем. Важна исплата може да доцни и да ги наруши вашите планови. Конструктивниот разговор со партнерот ви носи решение за големо егзистенцијално прашање. Чести главоболки.

Девица

Главна тема на овој ден може да биде подобрување или проширување на кругот на должностите. Финансиска добивка. Сте се повлекле во вашиот свет и партнерот се прашува што ви прави погрешно. Надминете ја тенденцијата кон самоизолација. Вие сте уморни.

Вага

Доколку сакате да ја смените работата, овој ден ќе ви го донесе првиот навестување за поволни околности. Слушајте ја вашата интуиција. Ви се допаѓа некој кој не е слободен или живее далеку од вас. Бидете реални во вашите очекувања. Бидете поактивни!

Шкорпија

Проблем во комуникацијата со некој од вашите колеги или претпоставени може да го одбележи овој ден. Заземете неутрален став. Слободните Скорпии можат да влезат во тајна врска со личност во знакот Стрелец или Бик. Анксиозност.

Стрелец

Овој ден може да ви донесе обнова на старата деловна соработка. Ќе завршите работа на важен проект. Конфликтните ставови за важно прашање ја изострија атмосферата меѓу вас и вашиот партнер. Еден од вас мора да се откаже. Главоболка.

Јарец

Трите моќни планети во вашиот знак ве упатуваат прво да завршите сè што сте започнале за да можете да продолжите понатаму. Во вашето семејство повторно се појави проблем, но овој пат во екстремна форма. Со заедничка работа ќе можете да го решите. Опуштете се во бањата.

Водолија

Бурното темпо на работа и премногу работа може да ви создадат конфузија денес. Прво направете го она што е најважно. Слободната Водолија многу лесно може да стапи во контакт со личност која не е слободна. Бидете внимателни бидејќи постои можност за скандал. Планира подолг одмор на оддалечена дестинација.

Риби

Вреден деловен соработник може да ги забави вашите преговори. Најдете компромисно решение. Преминувањето на линијата на пријателство ви звучи примамливо и во исто време дискутабилно. Слушајте го гласот на вашето срце. Меланхолични сте.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote