in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ДЕКЕМВРИ: Што и да направи, Девицата денеска ќе згреши, Стрелците мора да бидат храбри, а НИВ ги чека пресврт Хороскопот за 6 декември вели дека Јарецот треба максимално да ужива во денот, додека пекол на работа ги чека три знаци

Овен

Работа: Сега може да се реализираат важни планови, а многу Овни се отворени за соработка со странци, но и можности за напредување.

Љубов: Мора да се потрудите да не бидете импулсивни, да не бидете негативни, да не внесувате немир во вашите врски, дополнително да ги подгревате лошите врски.

Здравје: Грижете се за грлото, бронхиите и белите дробови.

 

Бик

Работа: И денес се можни неочекувани пресврт, промени во плановите и насоките, кои долгорочно би требало да бидат позитивни за вас.

Љубов: Избегнувајте расправии, бидејќи тешко дека ќе постигнете нешто позитивно. Обидете се да ги задржите забелешките за себе, покажете повеќе разбирање и ставете ја блискоста на прво место

Здравје: Хронични респираторни проблеми.

 

Близнаци

Работа: Во тензичните моменти одржувајте смиреност и фокусирање, бидете подготвени да ги прифатите сите предизвици и промени во ситуациите и ќе успеете да се справите со сите неволји.

Љубов: Можно е ново познанство на хоризонтот, па еве можност да уживате во флертувањето и опуштениот разговор за почеток.

Здравје: Чувствителност на грлото, пазете се од настинки.

 

Рак

Работа: Посветени сте на обврските, сакате да направите што е можно повеќе и да ги затворите заостанатите, но истовремено сте активни и во нови соработки. Не брзајте, бидејќи можете набрзина да направите некоја грешка.

Љубов: Обидете се отворено да зборувате за проблемите кои ве мачат, молчејќи веќе сте доведоа до каде што сте во моментов.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

 

Лав

Работа: Малку сте уморни од документи, контакти со некои луѓе, но ова се чекорите кои се неопходни за да ги достигнете вашите цели.

Љубов: Не се условувајте, не се обидувајте да се контролирате или плукате и се ќе излезе на задоволително ниво

Здравје: Чувствителност на грлото на дишните органи.

 

Девица

Работа: Колку и да се трудите и брзате да завршите се што е можно побрзо, ќе ви биде многу тешко, бидејќи постојано ќе се појавуваат проблеми поврзани со меѓучовечките односи, организацијата, дури и со финансиите.

Љубов: Обидете се да не го обвинувате партнерот за некои работи, но прво проверете дали вашите забелешки се соодветни, бидејќи можете да го навредите, па дефинитивно очекувајте бурна реакција од негова страна.

Здравје: Можни болки во рацете и нозете, внимавајте на физичките повреди.

 

Вага

Работа: Се случуваат некои промени кои не ви одговараат, но во овој момент нема да можете да влијаете на нив. Смирете се малку и прилагодете се на ситуацијата, која за среќа е краткотрајна.

Љубов: Слободни Ваги, љубовни можности ве чекаат на сите страни, а само од вас зависи кому ќе го посветите вниманието.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: И овој ден би можел да помине на принципот два чекори напред и еден чекор назад за Скорпиите. Колку и да брзате, нешто ќе ве успори, но ако е за удобност, нема да пропуштите ниту еден предизвик.

Љубов: Во фаза сте на преиспитување на постоечкиот партнерски однос. Се работи за недоразбирања и сомнежи, а не за конкретни работи, но ова дефинитивно треба да се расчисти додека има време и ништо да не се остави недовршено.

Здравје: Можна чувствителност на грлото и респираторниот тракт.

 

Стрелец

Работа: Потрудете се да бидете присебни и смирени, бидејќи ве очекуваат бројни предизвици на полето на комуникацијата како со соработниците, така и со деловните партнери.

Љубов: Вашата нејасност на многу страни може да предизвика недоразбирање на саканата личност.

Здравје: Нервоза, стрес.

 

Јарец

Работа: Денеска можете да очекувате некои нови деловни понуди, но нема да имате многу време за размислување и одлучување.

Љубов: Би сакале да одите некаде заедно и на овој начин дополнително би ја започнале и стабилизирале врската со оваа позитивна енергија која моментално е силна меѓу вас двајца.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Водолија

Работа: Мора да се свртите кон некои нови начини на функционирање и да го промените она што го планирате на лет, да се прилагодувате, па дури и во моменти кога тоа воопшто не ви одговара.

Љубов: Разговарајте, покажете подготвеност и желба да го промените она што можеби не одговара или оптоварува на вашата врска. Ништо нема да постигнете со карање.

Здравје: Стресот, напнатоста, може да ви предизвикаат главоболки.

 

Риби

Работа: Направете сè што можете за да ја смирите напнатата ситуација, бидете подготвени за компромиси или промена на деловните услови.

Љубов: На овој ден спојот на позитивните околности ќе ви помогне да очекувате попријатни љубовни изненадувања, особено ако излезете со вашето друштво.

Здравје: Можна главоболка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote