in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈУЛИ: За Вагите нема пречка, но вистински предизвик ги чека 3 знаци – трипати измерете, еднаш исечете Девица ја чека службено патување, Лавот е задоволен од животот, Ракот е уморен

Овен

Работа: Ќе има многу пресврти и промени во последен момент, особено оние поврзани со документацијата и административните прашања. Скратете ја вашата нетрпеливост.

Љубов: Треба да се обидете да и дадете добра енергија на вашата врска и на тој начин да ја избегнете замката да паднете во монотонија.

Здравје: Слаба енергија, одморете се доволно.

Бик

Работа: На Биковите им претстои напорен ден со најави. Иако можеби сè уште не сте завршиле со заостанатите долгови, а денес може да се појават нови дополнителни. Работете на подобра организација.

Љубов: Вашето променливо расположение не влијае позитивно на комуникацијата со саканата личност. Обидете се да не бидете премногу негативни и аргументирани.

Здравје: Потребен ви е квалитетен сон.

Близнаци

Работа: Оваа среда Близнаците ги очекуваат многу комуникации, планирања и договори. Можни се и одложувања, а не заборавајте да избегнете избрзани одлуки.

Љубов: Немојте да бидете мрзливи за малку да ја подобрите постојната ситуација, ќе ви треба многу енергија, но трудот ќе ви се исплати.

Здравје: Можна главоболка.

Рак

Работа: Внимавајте да не направите некои поголеми грешки во документацијата. Можно е да го одложите и службеното патување кое го посакувавте.

Љубов: Слободните Ракови се отворени за авантури и убави моменти, без да размислуваат премногу за тоа што носи иднината и да планираат да ги одржуваат ваквите врски на долг рок. Уживајте.

Здравје: Освен замор, нема значајни предупредувања.

Лав

Работа: На Лавовите им претстои прилично напнат и бурен ден. Можно е да заостанете на некои обврски и сега ќе се трудите на секој начин да ја завршите работата за да избегнете критики од претпоставените.

Љубов: Планетите го поддржуваат вашето љубовно поле. Доколку сте сингл, некој прилично ве заинтригирал и ве горите од љубопитност во која насока ќе продолжи понатамошната комуникација.

Здравје: Пазете се од настинки.

Девица

Работа: Прилично сте оптоварени со работа, обидете се уште еднаш внимателно да ги разгледате сите опции и да го пронајдете најдоброто решение како за вас, така и за другите од вашата блиска околина.

Љубов: Обидете се да ја контролирате нервозата и напнатоста и бидете коректни кога е во прашање комуникацијата со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Нема пречки на патот на бизнисот за повеќето Ваги. Посебно ќе бидат изразени вашата комуникативност, позитивен став и дипломатски пристап.

Љубов: Споделете позитивна енергија во добро расположение со личноста која ви се допаѓа. Преземете иницијатива, тргнете се во движење.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: Нема значителни промени на вашето деловно поле во однос на претходниот ден. Важно е да не дозволите вашите обврски да се натрупуваат бидејќи веќе ги имате премногу.

Љубов: Посветете се на негување на добри партнерски односи, испланирајте некои заеднички активности и вложете ја целата своја енергија за да ја задоволите саканата личност.

Здравје: Хронични заболувања.

Стрелец

Работа: Обидете се да избегнете поостри вербални конфликти со соработниците и претпоставените. Многу промени во деловните процеси се актуелни и тешко се следат.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталниот партнерски однос, уживајте во него и искористете ги поволните аспекти за да си посветите што повеќе време еден на друг, ако не сте, размислете да промените нешто.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: Не покажувајте страв и дилема дека нешто не можете да направите. Сега е одличен период да се покажете во најдобро светло и некој да го забележи.

Љубов: Некако треба да избегнувате ситни кавги и тепачки, да се стремите кон компромис, повеќе се исплати.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

Водолија

Работа: Работата ве сака, затоа не одолговлекувајте и не оставајте ништо за утре, бидејќи утрешниот ден ќе донесе нови обврски, нови работни места, нови ситуации кои треба да се решат.

Љубов: Може да очекувате многу убав ден доколку излезете со пријателите. Ново интересно познанство нема да ви помине. Уживајте.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Риби

Работа: Овој ден ви носи не толку хармоничен однос со претпоставените. Пред се, бидете трпеливи и тактизирани, се е минливо.

Љубов: Бидете позитивни, посветете се на саканата личност и поминувајте што повеќе време заедно. Уживајте.

Здравје: Можна несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote