in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ДЕКЕМВРИ: Девицата ќе го изневери сопругот и тоа ќе го уништи, Јарецот мисли дека знае се, а ТИЕ чекаат СПАС 7-ми декември ни носи големи животни промени, се што треба да направите е добро да размислите

Овен

Се чувствувате како да сте под постојана контрола, што е во целосна спротивност со вашиот темперамент. На саканата личност му треба поддршка и нема доволно разбирање за вашата хронична несериозност. Денес, секоја премногу сериозна тема може да се претвори во отворен конфликт.

Бик

Саканата личност очекува од вас нешто што ви е несфатливо. Размислувате за конкретни чекори за да се обликувате и да ја официјализирате вашата љубовна врска. Не донесувајте одлуки под таков притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате.

Близнаци

Ве очекува поволен договор, успешно купување и стабилизација на полето на финансиите. Доколку носите важна одлука, денот е поволен за тоа. Бидете упорни, не се откажувајте од започнување нови проекти бидејќи слична можност нема да се повтори наскоро.

Рак

Полни сте со оптимизам и ентузијазам, така што малку губите реална слика за можностите што ве чекаат. Големите планови и амбиции можат да бидат запрени со неочекувано неповолна одлука која ја исклучува вашата идеја уште на самиот почеток.

Лав

Уморни сте од темпото кое ве притиска веќе некое време. Ве обесхрабруваат барањата од сите страни како и финансиските обврски кои се наталожиле. Не ги обвинувајте другите затоа што се е на вас, сте презеле се на себе, па сега е време да истраете во тоа.

Девица

Финансиската ситуација се стабилизира, вистинско време е да го споделите вашето добро расположение со саканата личност. Ви доаѓаат вести кои можат за кратко да ја прекинат хармонијата. Денеска не размислувајте за работа, одморете се туку бидете умерени во храната и пијалоците.

Вага

Вашата концентрација не е на завидно ниво. Најмногу размислувате за уживање со саканата личност и егзотични патувања. Во духот сте далеку од вашето место на живеење, па би било пожелно да се симнете од облаците на крајот од денот, во спротивно, ќе ве следи болно враќање во реалноста.

Шкорпија

Ве очекуваат промени во чие остварување имавте значајна улога. Трпението денес не ви е силно одело, па има одредена напнатост и лошо расположение. Неопходно е да ги држите работите под контрола и да го контролирате вашиот темперамент, во спротивно ќе следи сериозен стрес.

Стрелец

Стравовите се вовлекоа во твоето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот.

Јарец

Немате рационално објаснување зошто сте ја пропуштиле понудата што сега сте ја пропуштиле. Во овој поглед, ќе имате разговор во кој нема да ви биде удобно. Ќе добиете нова шанса доколку спремно прифатите критика и понудите логично оправдување.

Водолија

Го насочувате вашиот нишан кон една личност, убедени дека има се што сакате во овој момент. Нејзиното одбивање уште повеќе ве привлекува, но тоа не е затоа што таа е вистинската личност за вас, туку затоа што ви е незамисливо дека има некој имун на вашите шарм.

Риби

Емоционално сте напнати, па денешните аспекти ви го отежнуваат одржувањето на мирот. Некој близок за момент ќе го разниша вашиот систем на вредности со краток коментар, но не земајте се при срце. Атмосферата околу вас е непријатна, но и краткотрајна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote