in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈАНУАРИ – Бикот презема иницијатива во љубовта, Девицата ја чека изненадување

Овен

Работа: Овенот го дочекува крајот на првата работна недела од оваа година, задоволен од постигнатите резултати.

Љубов: Ова е ваш ден па од вас се очекува да ги држите под контрола сите љубовни нишки.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Бик

Работа: Добрата и позитивна енергија им дава голема предиспозиција на типичните Бикови мирно, без поголеми падови, да ги завршат сите започнати професионални обврски.

Љубов: Овој ден е многу поволен за да преземете иницијатива и да ги решите сите сомнежи кои ги имате во врска со вашата сакана.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Близнаци

Работа: Солидната комбинација на добра енергија и работна етика им дава на родените во знакот Рак добра шанса да го дочекаат крајот на работната недела задоволно на деловен план.

Љубов: Повеќе внимание и трпение ќе ви користат вам и на другата страна, па би било добро да се потрудите и да не го расипете расположението денес со неважни детали.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Рак

Работа: Висока нова работна енергија ќе ги следи Раковите овој петок, па слободно можеме да кажеме дека на вашиот професионален пат не ве очекуваат непремостливи пречки.

Љубов: Добар дел од вашата позитивна енергија треба да се искористи за некои убави љубовни настани, за заемно задоволство.

Здравје: Пазете се од настинки.

Лав

Работа: Основните и најважните деловни цели типичните Лавови можат да ги постигнат денес без поголеми проблеми. Мала нервоза може да доведе до вербално недоразбирање со некои од вашите блиски соработници.

Љубов: Вие најдобро знаете кои се вашите приоритети, затоа усогласете го вашето однесување и прво свртете се кон нив.

Здравје: Намален имунитет.

Девица

Работа: Девиците кои се занимаваат со организација и комуникација би можеле да имаат одличен работен ден и на тој начин на задоволителен начин да ја завршат оваа прва работна недела во новата година.

Љубов: Можно е да доживеете многу пријатно изненадување од личност која веќе некое време го заслужува вашето внимание.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

Вага

Работа: Променливата атмосфера и работната етика ќе ги придружуваат Вагите во поголемиот дел од овој петок. Посебно внимание треба да се посвети на проверка на заостанатите работи, документација.

Љубов: Фокусирајте се на она што го сакате во иднина, правете заеднички планови и уживајте пред се со саканата личност.

Здравје: Можна чувствителност на респираторниот систем.

Шкорпија

Работа: И овој петок продолжува периодот на засилен професионален ангажман за типичните Скорпии. Продолжи со добрата работа.

Љубов: Не е лошо да се посветите на уживање во некоја од заедничките активности со саканата личност, би сакале да се опуштите.

Здравје: Освен замор, нема значајни предупредувања.

Стрелец

Работа: Поволниот период за реализација на започнати проекти, нови идеи продолжува, а овој ден би можеле великодушно да му помогнете на некој од соработниците.

Љубов: Обидете се да не ги игнорирате чувствата на другата страна, доволно е да посветите малку повеќе внимание за да започнете.

Здравје: Одлично.

Јарец

Работа: Многу е важно што подобро да се организирате и да ја трошите енергијата на економичен начин, за навреме да се справите со бројните предизвици поврзани пред се со различните договори и преговори кои се во тек.

Љубов: Во љубовниот авион ве очекува многу убав ден со можно пријатно изненадување од саканата личност.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Водолија

Работа: Претставниците на Водолија во поголемиот дел од денот се очекуваат да се соочат со неколку мали пречки, пред се од техничка природа, на патот кон поставените професионални цели. Сепак, нема причина за грижа.

Љубов: Расположението и енергијата ќе бидат на високо ниво, па реално е да очекувате некој посебен ентузијазам на полето на партнерството. Уживајте.

Здравје: Можна главоболка.

Риби

Работа: Поволниот период за реализација на започнатите проекти и нови идеи продолжува, а овој ден можете великодушно да му помогнете на некој од соработниците.

Љубов: Позициите на партнерствата треба да останат повеќе или помалку слични на вчерашните.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote