in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 МАРТ: Ве очекува голем деловен успех! Време е Лавовите да се одморат, Биковите се раздразливи

Овен

Денес ќе потпишете многу важен договор или ќе успеете да разговарате за нова работа. Ќе бидете унапредени или преместени во сосема нова работна средина. Најважно е денес да ја задржите присебноста за да нема долгорочен прекин на врската со партнерот, бидејќи денес се може да има сериозни последици. Знаци за главоболки.

Бик

Значителен прилив на финансии може да го одбележи овој ден. Овој период ќе ви донесе повеќе извори на приходи и некои нови елементи на бизнисот, без разлика дали се работи за нови методи на работа или промена на седиштето на компанијата во која работите. Зголемената раздразливост може да влијае на кризата во врската со партнерот. Ушно воспаление.

Близнаци

Денеска може да допрат до вас некои гласини и интриги кои кружат во компанијата во која работите. Имате тајни непријатели и ривали, а тоа ќе го откриете денес. Нестабилната атмосфера меѓу вас и вашиот партнер може да се должи на некоја нејасност и недефиниран однос. Вистинско време за сериозен разговор и заеднички планови за иднината. Нервоза.

Рак

Доколку сакате да стапите во соработка со пријател, внимателно разгледајте ги сите услови за соработка. Постои голема можност за некои превиди кои подоцна би можеле да ви наштетат. Слободните Ракови денес можеби се во дилема дали личноста која им се допаѓа е навистина вистинската. Можност за фрактура.

Лав

Деловната ситуација е крајно нестабилна, но успешно се справувате. Денеска ќе донесете важна одлука и покрај тоа што сте под притисок на роковите и големата работа. Односот со партнерот ви се стабилизира. Слободните Лавови можат да се заљубат на прв поглед. Одморете повеќе.

Девица

Краткорочна финансиска криза. Денес ќе се исплати внимателноста, бидејќи можете да избегнете ризичен деловен потфат. Бидете особено внимателни со новите деловни понуди и новите деловни соработници, бидејќи е можен надзор. Девиците се пред голема промена во љубовниот живот. Ова важи и за слободните и за Девицата кои се во врска. Напнати сте!

Вага

Значителен прилив на пари ги очекува сите Ваги. Денеска може да имате важно интервју за работа или да се јавите, па дури и да сте вработени, ве очекува нова деловна понуда која не сте ја очекувале.
Овој период може да означи заедничко патување или кратко патување со партнерот. Дигестивни проблеми.

Шкорпија

Денес ќе направите мала рекапитулација на вашата претходна работа. И покрај дозата на неизвесност, вашиот финансиски план ќе биде задоволителен. Скорпиите кои се во брак ги очекуваат жестока дебата. И покрај тешкотиите, успешно ќе го решите заедно со партнерот. Нервоза.

Стрелец

Деловната состојба е задоволителна и покрај одредени доцнења во плаќањата. Пред вас се отвора нова деловна можност. Слободните Стрелци денес можат да започнат многу убава и романтична врска со Лав или Водолија. Избегнувајте газирани пијалоци.

Јарец

Успех во бизнисот поврзан со соработка со странство, но и во креативни области. Може да очекувате признание и пофалби од претпоставените. Слободните Јарци денес можат да ја запознаат својата сродна душа, а тоа може да биде Скорпија или Рак. Јарците кои се во врска или во брак денеска ќе мора да решат некој голем семеен проблем. Намалете го алкохолот.

Водолија

Водолијата која има намера да започне приватен бизнис очекува голем успех. Деловната соработка со пријател ќе ги надмине нивните очекувања. Доколку сте незадоволни од партнерот, денес можете да одлучите да ја прекинете врската. Дигестивни проблеми.

Риби

Доколку се занимавате со креативна професија, уметност или образование, денес ве очекуваат голем успех и многу важни вести. Наскоро доаѓа голема промена во вашата работна средина. Ви претстои многу романтичен период со партнерот. Ве очекува интересно патување и важен разговор за нашата заедничка иднина. Болка во стапалата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote