in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ЈАНУАРИ: Може да сметате на подобрување на брачните односи! Стрелците имаат можност да ги сменат работните места, Биковите ги очекува авантура

ОВЕН

Работа: Не сте сигурни како да се ставите во непријатната ситуација која се појави во вашиот бизнис денес.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа не покажала дека има емоции кон вас и тоа е голема кочница на вашиот љубовен план.

Здравје: Вкочанетост во грбот.

 

БИК

Работа: Можете да очекувате добра можност за подобрување на заработката. Денес е добар ден и за победа од коцкање.

Љубов: Може да очекувате факултативна авантура, но не и нешто повеќе. Важно е да не се жалите на вашите планови за иднината.

Здравје: Склони сте кон внесување алкохол.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да успеете кога е во прашање можноста да го покажете талентот што го поседувате.

Љубов: Проблемите со љубоморниот партнер ве оптоваруваат и сакате секој ден се повеќе да ја прекинете врската. Наскоро ќе го направите тој важен чекор.

Здравје: Склони сте на стрес.

 

РАК

Работа: Ве очекува интересен ден на деловен план бидејќи ќе имате можност да научите многу нови работи.

Љубов: Можете да сметате на подобрување на односите во бракот. Партнерот ќе ви покаже дека многу ве сака и дека се уште е максимално врзан за вас.

Здравје: Склони сте на алергии.

 

ЛАВ

Работа: Најдобро би било да не верувате премногу во големи ветувања и приказни кои на прв поглед ви изгледаат сомнително.

Љубов: Можно е да имате некои проблеми со саканата личност и тоа да ви претставува голем товар.

Здравје: Вкочанетост во пределот на вратот.

 

ДЕВИЦА

Работа: Денес можете да очекувате успех во бизнисот. Ви претстои многу поволен период за работа.

Љубов: Треба да направите компромис со саканата личност, бидејќи нема да може се да биде полошо.

Здравје: Можен е пад на енергијата.

 

ВАГА

Работа: Немате доволно трпение да чекате да се случат некои работи и затоа можете да направите избрзани грешки.

Љубов: Обидете се да разговарате со вашата сакана за проблеми кои ве оптоваруваат и таа ќе ви покаже разбирање и поддршка.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате да дојдете до позитивни вести во оваа област и да го решите проблемот што ви создаде притисок.

Љубов: Уживате во романтична атмосфера со личноста за која се грижите и сакате вашата врска да трае.

Здравје: Нагласени се хормоналните пореметувања.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Добивате можност да ја смените работата или ќе има шанса да ја подобрите заработката преку паралелни примања.

Љубов: Ве очекува многу убав период за врска со саканата личност. Љубовта е на нагорна патека.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Можни се неочекувани трошоци кај вас. Ви претстои фаза во која вашето финансиско поле ќе биде многу нестабилно.

Љубов: Не сте целосно задоволни од ситуацијата со емотивниот партнер и се почесто размислувате за раскинување.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Во текот на денот можете да очекувате да остварите нова соработка која ќе трае долго.

Љубов: Решивте да стапите во сериозна врска со личност која ве привлекува магнетски. Подготвени сте за нови случувања на љубовно поле.

Здравје: Можни се проблеми со нервозата.

 

РИБИ

Работа: Не успеавте да ги исполните ветувањата и можно е овој пат да сте биле малку разочарани од себе.

Љубов: Нема поголеми промени во оваа област кај вас сега. Не сте расположени и недоволно посветени на личноста со која имате емотивна врска.

Здравје: Внимавајте на холестеролот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote