in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ЈУНИ: Вашата посветеност на работата конечно се исплати! Вага уморна, Јарец подготвен за одмор, Бик задоволен, рак успешен

ОВЕН

Наскоро ќе имате шанса да добиете работа каде што ќе можете да останете на долг рок во иднина. Комуникацијата што постои помеѓу вас и сочувството може полека да се промени во позитивна насока. Проблеми со ‘рбетот.

 

БИК

Вие би можеле да направите патување во странство, а потоа да направите позитивни деловни промени. Може да очекувате добра комуникација со саканата личност со која планирате заедничка иднина. Се чувствувате одлично!

 

БЛИЗНАЦИ

Ако очекувавте нова деловна средба или разговор, судбината ќе биде во ваша корист денес. Нова шанса за љубовно запознавање е пред вас. Може да очекувате интересни промени. Грижете се за внесот на течности.

 

РАК

Потребно е време за да донесете специфична одлука за промена на работното место. Ако сте во брак, ве чека поволен период за да го промените односот со вашата сакана на подобро. Немате здравствени проблеми.

ЛАВ

Вие сте целосно посветени на својата работа и очекувате дека наскоро ќе можете да напредувате. Личноста што ви се допаѓа покажува дека има симпатии од негова страна и кон вас. Се чувствувате одлично.

 

ДЕВИЦА

Пред вас е можност за ново работно место. Важно е да бидете подготвени за незначителен ризик на ова поле. Лице од минатото се враќа кај вас кое ќе покаже дека има многу големи чувства кон вас. Вие сте полни со енергија!

 

ВАГА

Можеби ќе имате можност да разговарате за вашите барања и деловни планови со претпоставените. Ве чека врска што може да биде многу страствена, но и некако бурна и бурна. Проблеми со дебелото црево.

 

ШКОРПИЈА

Може да се надевате на добар однос со колегите. Генерално е добар ден за работа. Со некој близок, денес ќе можете да постигнете позитивна атмосфера и добра комуникација. Чувствителна област на бубрезите.

 

СТРЕЛЕЦ

Денес е важно да покажете доволно искреност во работењето со деловни соработници. Ве чека минлива кавга со вашиот партнер, која на крајот ќе успеете да ја решите на некој начин. Нема здравствени проблеми.

 

ЈАРЕЦ

Денес е добар ден за вас на работа. Можеби ќе имате можност да чуете некоја добра вест. Пред вас е неочекувано запознавање со личност која на долг рок ќе расте во вашето срце во иднина. Се чувствувате одлично!

 

ВОДОЛИЈА

Денес може да ви донесе некои деловни дилеми или грижи што не ги очекувате. Тешко ви е да најдете компромис во односот со личноста за која се грижите, често се карате. Грижете се за вашата исхрана.

 

РИБИ

Денес, имате тенденција да создавате некои проблеми во деловното опкружување, без премногу причина. Може да се надевате на интересна комуникација со личност што ви се допаѓа некое време. Грижете се за грлото и синусите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote