in ,

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ДЕКЕМВРИ: Јарец- вие сте за заљубени. Саканата личност ужива во вашето внимание.

ОВЕН
РАБОТА: Вие сте доста вредни и амбициозни, но некои деловни планови се тотално нереални. Имате нејасна визија и се обидувате да ја остварите.

ЉУБОВ: Не сте отворени кон саканата личност. Многу работи криете во себе, затоа што мислите дека другата страна не би ве поддржала.

ЗДРАВЈЕ: Заштитете го респираторниот систем.

БИК
РАБОТА: Одличен ден е за контакт со претставници на медиуми. Оставате одличен впечаток во јавноста – дека сте одговорни, сериозни и прагматични.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени и максимално посветени на вашата сакана. Уживате во силни емоции и чувствителност во врската.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Имате сериозен пристап кон обврските и сите ги завршувате на време. Надлежниот е воодушевен од вашите способности.

ЉУБОВ: Вашите емоции работеа напорно. Вие сте прилично љубоморен и посесивен, а тоа ве изненадува.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

РАК
РАБОТА: Врската со соработниците е совршена. Успевате да донесете некои одлуки кои заедно го подобруваат бизнисот.

ЉУБОВ: Емотивно сте задоволни. Партнерот ви дава сила и поддршка. Вие сакате да останете заедно засекогаш.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЛАВ
РАБОТА: Имате тајна поддршка. Добивате информации што ви овозможуваат да го стабилизирате своето место во деловниот свет.

ЉУБОВ: Преку работа запознавате личност која ви се допаѓа на прв поглед. Интуицијата ви кажува дека другата страна е жив оган.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Ве очекуваат неочекувани тешкотии, кои успевате успешно да ги надминете со малку упорност.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Дружественоста на вашиот партнер ви пречи малку, но вие не коментирате за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ВАГА
РАБОТА: Концентрацијата не ви е слаба. Постои можност за недоразбирање за време на деловните разговори.

ЉУБОВ: Размислувате за поранешен партнер. Вие сте многу тврдоглави и не сакате да покажете иницијатива во насока на помирување.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА
РАБОТА: Имате многу обврски, но успевате да ги направите успешно. Конечно, обврските за еден голем проект се при крај.

ЉУБОВ: Вие сте за заљубени и задоволни од врската. Не забележувате дека вашиот партнер не е целосно искрен и отворен со вас.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Бизнисот е стабилен, и вие правите нови деловни планови. Има финансиска добивка кога се чувствувате добро.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Ви се допаѓа веселиот дух и смисла за хумор на новите познаници.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Вие сте многу вредни, самоуверени и фокусирани на обврските. Развивате тајни планови што сèуште не сакате да ги споделувате со другите.

ЉУБОВ: Вие сте за заљубени. Не само што се будат емоциите, туку и страста. Саканата личност ужива во вашето внимание.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Вие сте доста комуникативни, шармантни и на тој начин успевате да постигнете деловни цели.

ЉУБОВ: Во контакт сте со личност кон која не сте целосно отворени. Другата страна има сериозни планови со вас.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

РИБИ
РАБОТА: Имате одлични идеи како да ги подобрите вашите финансии. Некои други идеи колегите ги сметаат за непрактични.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Партнер е некој на кого можете да се потпрете во секое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote