in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈУНИ: Сè е подносливо додека сме здрави! Водолијата чека успех, Стрелецот добро се снаоѓа, Овенот е заљубен

ОВЕН

Ќе имате можност да најдете работа што ќе ги исполнува барањата што ги имате во оваа област. Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна, наскоро ќе имате шанса за промена. Мали проблеми со холестерол.

 

БИК

Финансиската состојба е проблем за вас. Работите на стабилизирање на приходите. Не сте подготвени за поголеми планови со вашиот сегашен партнер. Можно е да избегнете сериозна врска на некој начин. Грижете се за протокот на крв.

 

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои период на прилагодување кога станува збор за нова работа. Не секогаш се сложувате многу добро. Ако сте во брак, можете да очекувате малку потежок период во кој ќе има некои несогласувања. Можеби сте склони кон алергии.

 

РАК

Денес ви носи мали потешкотии и компликации кога станува збор за вашето поле на работа. Личноста со која сè уште сте, сепак е оддалечена од вас и тоа ве тера да се сомневате во себе. Денес сте прилично чувствителни.

 

ЛАВ

Во наредниот период ќе имате многу важни настани на деловно поле, затоа потрудете се да бидете во тек. Ако сте во брак, може да очекувате да имате добри односи со вашиот партнер. Вие сте полни со енергија!

 

ДЕВИЦА

Донесовте нова одлука за работата, но може да наидете на помалку одобрување од претпоставените. Ви се допаѓа личност која може да биде зафатена или да има лоша репутација. Можни се болки во стомакот.

 

ВАГА

Деловниот партнер ќе покаже дека не се согласува целосно со вашите планови за нови деловни проекти. Ве очекува интересен ден, особено ако сте слободни. Ќе имате нова можност да флертувате. Проблеми со кожата.

 

ШКОРПИЈА

Новите проблеми на деловно поле полека ви тропаат на вратата. Ве чека период во кој ќе ви треба трпеливост. Може да очекувате да имате нови случувања на полето на убовта. Мали проблеми со срцето.

 

СТРЕЛЕЦ

Среќата е на ваша страна и лесно можете да решите некои проблеми што сте ги имале во претходниот период. Сакате да направите некои промени кога станува збор за вашиот љубовен живот. Монотонијата воопшто не ви одговара. Немате здравствени проблеми.

 

ЈАРЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис, нема да ви биде лесно да ја стабилизирате состојбата на ова поле. Сакате да разговарате со некој близок кој упорно ја избегнува темата за заедничка иднина. Мали проблеми со варењето на храната.

 

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе можете да направите позитивни промени во полето на работата, самоиницијативно. Може да се радувате на состанок со поранешен партнер за кој сè уште се грижите на некој начин. Избегнувајте цигари.

 

РИБИ

Вие сте загрижени за некои гласини кои кружат во вашата деловна активност. Можно е сега многу да ве оптеретува. Емотивна криза може полека да се појави помеѓу вас и лицето за кое се грижите. Проблеми со хормоните.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote