in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 МАРТ: Ја преминувате границата на пријателство со личност која ви се допаѓа! Емоционалната блокада и одредено незадоволство можат да го одбележат овој ден за сите Ракови.

Овен

Дури и ризичните инвестиции и деловните потези ќе испаднат успешни. Епилогот може да биде многу работа денес што може да ви донесе долгорочна финансиска благосостојба.
Понатамошното зближување со партнерот може да ве одведе во насока на официјализирање на врската. Ве очекува разговор за заедничка иднина. Алергија.

Бик

Позитивен исход од преговорите ќе ви донесе голем успех на долг рок. Невработените бикови очекуваат важно интервју за работа, како и нов почеток. Ја преминувате границата на пријателство со личност која ви се допаѓа, а со која досега сте се гледале само во средина која не ви дозволувала да го направите првиот чекор. Полесна пневмонија.

Близнаци

Денешниот ден може да означи потпишување на важен договор, а може да се работи за долгорочна соработка. Ќе добиете покачување или бонус поради добрите резултати. Поимпулсивни сте од вообичаено, па може да бидете во искушение да се впуштите во возбудлива љубовна врска без размислување. Чешање на грлото.

Рак

Денеска можете да дознаете за некои манипулации или интриги. Имате тајни непријатели и постои можност некој од нив да се обидува да ве поткопа и да го загрози вашиот углед. Емоционална блокада и одредено незадоволство можат да го одбележат овој ден. Како да е се во ред меѓу вас и вашиот партнер во исто време, а всушност ништо не е во ред. Нервоза.

Лав

Одличен ден за деловни преговори и потпишување договори. Денеска ќе постигнете голем успех на работа, особено потпирајте се на својата интуиција која периодов е исклучително изострена. Несогласувањата околу партнерот можат да го одбележат денот. Потребно е компромисно решение.
Одморете повеќе.

Девица

Пократко службено патување може да го одбележи овој ден. Денеска ќе блеснете на работа, па можни се признанија и пофалби. Ментално сте почувствителни и понестабилни од порано. Не придавајте значење на негативните коментари од партнерите бидејќи можни се дискусии и спорови. Чувствителност на белите дробови.

Вага

Доколку планирате да земете кредит, прво распрашајте се за сите детали што ви ги нуди банката. Можни се пропусти. Губењето контрола на емоциите може да биде опасно за вас овие денови. Постои можност да се заљубите во погрешна личност. Нервозни сте.

Шкорпија

Доколку денес направите мудар деловен потег, постои голема можност долгорочно да си донесете финансиски успех. Денеска избегнувајте чувствителни теми со партнерот, бидејќи можни се конфликти. Слободните Скорпии можат да се заљубат во некого од работа. Болка во коленото.

Стрелец

Денеска може да ви дојде некое важно службено патување или пак да имате важен деловен состанок на кој ќе донесете исклучително важни одлуки. Ве очекуваат исклучително убаво излегување и убави моменти со партнерот. Слободните Стрелци денес можат да запознаат сродна душа, на забава или прослава. Вие сте во целосна форма.

Јарец

Денеска некој колега или колега може да ве испровоцира на работа. Без разлика дали се работи за остар коментар или критика, најдобро е да не обрнувате внимание. Денеска на дневен ред за решавање на проблематичните ситуации може да се најдат семејните проблеми. Започнете со рекреација.

Водолија

Фокусот на овој ден е на деловниот состанок. Доколку сте невработени, ќе имате важно интервју за работа, а се чини дека ќе биде повеќе од успешно. Постои можност за кратко патување за двајца, кое ќе биде исполнето со интензивни љубовни задоволства. Намалете го бројот на цигари.

Риби

Негативната енергија од овој период може да се манифестира во форма на завидна конкуренција или некои колеги, па никому не ги откривајте вашите деловни тајни и цели. Овој ден ќе биде обележан со убава атмосфера помеѓу вас и вашиот партнер. Многу задоволства, размени на нежности и чувства ќе го направат овој ден незаборавен. Инфекција на грлото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote