in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ФЕВРУАРИ: На Вагите им се исполнуваат очекувањата, на Јарците еден важен повик им менува сè

ОВЕН

РАБОТА: Финансиската состојба не е одлична веќе некое време и само железната дисциплина може да и стави крај. Немилосрдно ќе ги намалите трошоците , патем, и вашите ситни задоволства.

ЉУБОВ: Емотивната ситуација е неизвесна и без јасни решенија. Единственото нешто за што сте навистина сигурни е дека ништо не трае вечно.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте стрес.

БИК

РАБОТА: Вашето его ќе се капе во потврда на силата и креативноста, но ќе почувствувате вистинско задоволство кога ќе ги искористите своите сили за општо добро.

ЉУБОВ: Ќе бидете посветени на партнерот. Конечно ќе разберете колку се грижите за врската и како да ја продлабочите таа врска во смисла на доверба и толеранција.

ЗДРАВЈЕ: Се изговара несоница.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ќе бидете фантастичен и дарежлив соработник. Ќе го извлечете најдоброто од луѓето, ќе започнете ефикасна тимска работа по што само небото ќе биде граница на вашите деловни можности.

ЉУБОВ: Ќе го откриете повторно пламенот на љубовта што ве собра пред некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можно е воспаление на мускулите.

РАК

РАБОТА: Ќе го поминете денот во планирање и поставување цели. Не сакате полупечени решенија или одложувања до некои посреќни денови.

ЉУБОВ: Ако сте сами, ќе побарате љубов, но само некој што ќе ви возврати. Може да очекувате дека вашите емоции ќе ви возвратат.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ

РАБОТА: Нема да се поместите од ќор-сокак сè додека не побарате слични или, напротив, сосема различни соработници, со кои можете да го постигнете посакуваниот проект.

ЉУБОВ: Немојте да бидете измамени од вашиот партнер со физичка страст и не занемарувајте ги најважните квалитети што треба да ги поседува вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за апетитот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Она што ќе одлучите да го постигнете сега, навистина ќе се случи, со огромен напор и посветеност. Разбирањето и топлината обезбедени од вашите најблиски ќе бидат вашата сила во претстојните предизвици.

ЉУБОВ: Во љубовта, потрагата е попредизвикувачка и бара суптилност и интуиција од вас. Отфрлете ги депресивните мисли, вашиот шарм ќе се појави на површина.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со главата и очите.

ВАГА

РАБОТА: Дали веќе сте заборавиле колку сте навистина посебни? Имате големи планови, прашање е кој може да ве следи во тоа.

ЉУБОВ: Големите емотивни цели полека се формираат. Кога знаете кон што се стремите, начинот ќе се наметне.

ЗДРАВЈЕ: Вие би сакале повеќе сон.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Деловните активности се претежно позитивни и уште подобро би било да не беше вашиот избрзан јазик. Вашите промени во расположението и грубите забелешки можат да ви помогнат само да ги решите проблемите со горење.

ЉУБОВ: Ќе привлечете внимание со вашиот природен шарм. Вашето заведување има повеќе врска со внатрешната прераспределба на енергијата, а помалку со чистиот флерт и забавата.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди и воспалителни состојби.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: На деловни состаноци и чувствителни разговори, држете се до таа стара поговорка „избројте до 5 па кажете“.

ЉУБОВ: Самиот факт дека конечно сте во контакт со своето битие ќе биде доволен за самодоволна насмевка.

ЗДРАВЈЕ: Среќна и задоволна душа е доволна за уживање.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Работите не се толку светли. Тие ви даваат признание на работа, но тоа е сè.

ЉУБОВ: Зрачите со посебна енергија и постојано ве бомбардираат покани за романтични дружења. Сè ќе остане на ниво на флерт, барем засега.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Блескате во бизнисот поради нови идеи кои потенцијално носат значителна финансиска промена. Сепак, чувајте ги идеите за себе додека не бидете сигурни дека ќе ги презентирате пред вистинските луѓе.

ЉУБОВ: Не се занесувајте лесно со страста, бидејќи тоа може да ве одведе настрана од вистинскиот пат што сте го поставиле.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за циркулацијата.

РИБИ

РАБОТА: Идеите во кои сте вложиле пари и време полека даваат плод. Сепак, бидете трпеливи додека не бидете сигурни дека сте на вистинскиот пат.

ЉУБОВ: Во љубовта нема да бидете склони кон конфликти, копнеете по мир. Мирот ќе трае до првиот приговор, по што нема да останете должни, напротив!

ЗДРАВЈЕ: Бидете свесни за високиот крвен притисок.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote