in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 АВГУСТ: Ви треба пауза! Близнаци оптоварени со работа, Овните имаат несогласувања со саканата личност, емоционалната состојба на Вагата се подобрува

ОВЕН

Денес може да имате можност да потврдите некои нови деловни договори што претходно сте ги направиле. Можно е да постојат необјасниви околности помеѓу вас и личноста што ви се допаѓа. Променете ги лошите навики во областа на здравјето.

БИК

Треба да работите на комуникација со деловни соработници, бидејќи понекогаш изгледате премногу затворени и тврдоглави. Ви се допаѓа личност која не покажала дека има чувства кон вас. Потребна ви е релаксација.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат многу обврски и многу сте зафатени со работа. Можно е ова да ве прави нервозни. Очекувате познаник со личност со која треба да бидете поврзани со заеднички пријател или познаник. Минлива главоболка.

РАК

Денес е добар ден за работа, па можете да очекувате дека с everything што ќе започнете денес ќе ви оди добро. Постои личност од минатото за која се уште размислувате и која ви недостасува. Ве боли грбот.

ЛАВ

Можно е да го оставите главниот збор на другите некое време, но сега сте подготвени да се вратите на голема врата. Треба поотворено да и покажете на вашата сакана колку е важна за вас и колку се грижите за неа. Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Не очекувајте дека ќе успеете да ги завршите сите деловни обврски што сте ги планирале денес. Време е да направите конкретен договор со вашата сакана, на тема заедничка иднина. Прилично си уморен.

ВАГА

Добар ден е да донесете нови одлуки. Мирни сте и од вистинска перспектива гледате на нештата што ве прават среќни. Емоционалната ситуација полека се подобрува и односите со саканата личност се подобруваат. Грижете се за колената.

ШКОРПИЈА

Финансиската состојба ве загрижи во претходниот период, но сега конечно полека стоите на зелената гранка. Тешко ви е да ги покажете своите чувства, а саканата личност ви покажува дека тоа многу ви пречи. Внимавајте на внесот на витамин.

СТРЕЛЕЦ

Ако не сте подготвени да донесете конечна одлука и да го скршите овој ден, подоцна ќе зажалите. Партнерот очекува да му покажете кои се вашите намери за во иднина. Пазете се од алергии.

ЈАРЕЦ

Можно е да сакате да ја промените средината и работата што ја работите сега повеќе да не ви одговара. Дојде време јасно да се дефинира во која насока ќе оди вашиот однос со саканата личност. Падот на имунитетот е изразен.

ВОДОЛИЈА

Да се ​​биде избрзан може да ви направи повеќе штета отколку добро во бизнисот. Имате голема шанса наскоро да имате квалитетна loveубовна врска. Проблемите со срцето се изразени кај вас.

РИБИ

Не сте подготвени да донесувате важни деловни одлуки сега, и им дозволувате на оние што чекаат да чекаат уште малку. Тоа е неповолен ден за љубовни настани. Ако имате врска или брак, вие сте во криза со саканата личност. Избегнувајте тешка храна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote