in

За добитникот на американската лотарија, 730 милиони долари!

Американската лотарија „Пауербол“ објави дека е освоена наградата од 730 милиони долари по неколку месеци во кои никој не успеа да ја освои главната награда.

Учесниците на лотаријата синоќа добија уште една шанса да освојат огромен џекпот со награда од 730 милиони долари.

Џекпотот во пауерболот беше петти најголем досега, а беше добиен ден откако никој не успеа да освои уште поголема награда Мега Милиони, која сега се искачи на 970 милиони долари. Победничките броеви за Пауербол синоќа беа: 40-53-60-68-69 и Пауербол од 22.

За прв пат, двата американски џекпот на лотарија вредеа повеќе од 700 милиони долари. Најголемата награда освоена на лотарија беше џекпот на Пауербол од 1,58 милијарди долари, што го освоија три лица во 2016 година.

Мега Милион и Пауербол се играат во 45 земји, како и во Вашингтон Д.Ц. и на Американските Девствени Острови. Powerball се нуди и во Порто Рико.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote