in

ДОБРИ ВЕСТИ ОД ЛЕГЕНДАРНИОТ ФУДБАЛЕР! ЗА НЕКОКУ ДЕНА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА!

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона успешно се опоравува од операцијата на главата, а неговиот лекар Леополдо Лук изјави дека 60-годишникот наскоро ќе биде пуштен од болница поради добри резултати.

„Диего сака да си оди дома, а ние во моментов ја проценуваме неговата состојба. Ќе разговараме за тоа каде ќе оди по болницата, а во моментов знаеме дека е во многу добра состојба. Веројатно ќе излезе за неколку дена “, рече лекарот Леополдо Лук.

Марадона има 60 години и во моментов е тренер на аргентинскиот тим на Химнаси и Есгрим. Марадона за малку ќе го загубеше животот во 2000 година по срцев удар предизвикан од кокаин, а потоа помина години на рехабилитација за време на која често престојуваше на Куба. Пет години подоцна, му беше вграден бајпас на желудник за да изгуби тежина, а во 2007 година беше хоспитализиран поради хепатитис поврзан со алкохол.

За време на Светското првенство во Русија во 2018 година, камерите забележаа како тој ја изгуби свеста во свечената ложа за време на натпреварот помеѓу Аргентина и Нигерија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote