in

Доналд Трамп ќе прави сопствена социјална мрежа?!

По поразот на изборите во 2020, Доналд Трамп имаше неколку лоши месеци. Најпрвин тој веруваше дека го победил Џо Бајден и дека победата му е украдена и преку социјалните мрежи започна да објавува секакви тероии на заговор. Тоа беше причината за негово отстранување и забранување на користење на истите.

Трамп зборувајќи за Њусмакс тврдеше дека многумина корисници на Твитер ја напуштаат мрежата поради неговото банирање од истата. Тој изјави дека размислува да направи своја социјална мрежа на која ќе се приклучуваат сите негови следбеници.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote