in

Дортмунд ја одби првата понуда на Јунајтед за Санчо!

Првата понуда на Манчестер Јунајтед за напаѓачот на Борусија Дормунд беше експресно одбиена.

Германскиот клуб бара околу 77.5 милиони фунти за 21 годишниот напаѓач, Џејдон Санчо, и дополнителни 4.25 милиони фунти преку бонуси. Манчестер Јунајтед им понуди 67 милиони фунти, но таа понуда беше веднаш одбиена.

Според БиБиСи Спорт, понудата освен што била ниска, Јунајтед барал и да може да ја исплани во наредните 5 години, но Борусија е спремна да прифати за помал временски период, но истотака за поголема сума.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote