in ,

WTFWTF Што?Што?

Залуден е целиот гламур: Најтажниот детал од свадбата на Кардашијан

Замислете дека сте во Италија и не можете да уживате!

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан и тапанарот Тревис Баркер неодамна се венчаа во Италија – но нивните свадбени гости изгледаа дека имаат огромен страв од јаглени хидрати.

Завидни ќе бидат фотографиите од раскошниот настан во Портофино – гостите беа облечени во креации на Долче и Габана и уживаа во сите привлечности на најубавиот дел на италијанското крајбрежје.

Но, меѓу многуте гламурозни детали, луѓето забележаа еден многу тажен: големината на порцијата тестенини што се послужија на свадбата.

Приказната на Инстаграм објавена од Кајли Џенер покажува како ги сервираат шпагети на чинии со светли бои. Тестенините се стручно поставени во средината на чинијата, но порцијата е многу мала.

 

„Големината на порцијата тестенини на свадбата на Кортни Кардашијан е една од најтажните работи што сум ги видел“, напиша некој на Твитер.

„Јадам повеќе тестенини од ова додека проверувам дали се варени“.

„Да ми го сервираат ова, би направил сцена.

„Секако дека свадбата на Кортни и Тревис изгледа магично, но замислете да чекате цел ден за тестенини и да ви го послужат ова апсолутно срање, јас би скокнал во морето“, беа само дел од шегите на Твитер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote