in , ,

Што?Што?

Моника Белучи со руса коса и сини леќи

Италијанската актерка Моника Белучи се појави на насловната страница на магазинот Madame Figaro, а нејзината фризура, поточно – бојата на косата, привлече големо внимание во јавноста. Имено, за потребите на фотографирањето, познатиот фризер Џон Нолет креирал сина перика, а неговата идеја и, конечно, дело е инспирирана од филмот „La dolce vita“ на Федерико Фелини од 1960 година.

Времето кое е потребно за изработка на периката е период од еден месец, а како што може да се види од фотографијата, Џон направил маестрална работа. Покрај прекрасниот црн фустан со потпис на модната куќа YANINA Couture, Моника додаде и блескав накит од познатиот бренд Cartier.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote