in

Еден Азар повторно повреден! Ќе паузира еден месец

Кралскиот клуб од Мадрид соопшти дека нивниот играч Еден Азар се повредил на тренигот. Белгиецот заработил повреда на бутниот мускул. Во официјалното соопштение Реал Мадрид не објави колкав период ќе отсуствува Азар, но спортските медиуми во Шпанија открија дека се работи за период од најмалку 4 недели.

Тоа значи дека Хазард сигурно ги пропушта натпреварите во Лигата на Шампионите против екипата на Аталанта и градското дерби против Атлетико Мадрид.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote