in

Играта Elder Scrolls добива серија на Netflix!

Поминаа неколку години од излегувањето на Skyrim, но франшизата Elder Scrolls остана една од најпосакуваните и најиграни во светот на конзолите. Фановите очекуваа новости околу новите игри од франшизата, но добија нешто подобро – серија во продукција на Netflix.

Според најновите шпекулации од страна на новинарот кој ја исражува ТВ и филмската индустрија, Netflix планира да направи серија за уште една видео игра, по успехот на The Witcher. Најверојатно адаптација во серија ќе добие токму Elder Scrolls.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote