in ,

Што?Што?

Ентони Хопкинс призна зошто се препуштил на алкохолот!

Актерот Ентони Хопкинс многу пиеше во младоста и, како што рече самиот, паднал во депресија. Говорејќи за Sunday Times, актерот призна дека жали, но дека не може да промени или поништи некои работи.

Актерот призна дека се препуштил на алкохол кога бил помлад, бидејќи се чувствувал виновен и длабоко се срамел од својата среќа во глумата. Во најновото интервју за странски медиуми, добитникот на Оскар размислуваше за своите 45 години откако беше трезен.

Гледајќи наназад на почетоците на неговата кариера, Хопкинс се присети на едно време кога тој рече дека пиењето е „прекрасен начин да се провери“ за него.

Затоа го сторив тоа. Имав чудни конфликти во себе, не се чувствував добро во кожата. Се чувствував виновен и засрамен, мислев дека не сум достоен за среќата што ја имав како актер – изјави Ентони, пренесува „Дејли меил“.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anthony Hopkins (@anthonyhopkins)

Оскаровецот претходно призна дека често се опивал „до смрт“, но дека не пробал ниту капка алкохол од 1975 година.

Кога побарав помош и сфатив дека не сум сам, дека има илјада луѓе како мене, сите мои стравови почнаа да исчезнуваат. Готово беше со пијанството. Од тогаш мојот живот се подобри – рече актерот и додаде:

 

Пред 45 години, се запрашав дали сакам да живеам или да умрам. Реков дека сакам да живеам. Одеднаш дојде олеснување и мојот живот беше неверојатен.

Оскаровецот беше зависник од алкохол долги години и се бореше против тој порок. Многу филмски и театарски критичари остро го нападнаа за тоа. Тој продолжи да пие, а резултатот од неговата зависност беа скандали на кои работел за време и по настапите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote