in

WTFWTF

Овие ТРИ филмови ги натераа ЛУЃЕТО ДА НЕ ЈАДАТ МЕСО!

Неодамна беше спроведена анкета на социјалните мрежи за тоа кој филм ги поттикнал луѓето да го исфрлат месото од нивната исхрана и беа дадени интересни одговори. Ви ги претставуваме трите филмови кој ги натерале луѓето да се откажат од месото во својата исхрана и одговорите што испитаниците ги дале:

1. Cowspiracy

„Сакав да станам вегетеријанец многу години и откако се запишав на факултет случајно добив цимери кој беа вегетеријанци и нивните прехрамбени навики не ми изгледаа така лошо на мене. Но откако го гледав филмот Cowspiracy на Netflix дефинитивно бев убеден дека ќе ја сменам мојата навика за јадење месо“ даде одговор една од волонтерките во анкетата Холи.

2. Earthlings

 „Отсекогаш го сакав вкусот на месото, дури и реков во една прилика со пријателите дека никогаш нема да станам вегетеријанец. Но откако го изгледав овој филм се се смени. Бев згрозена и веднаш одлучив да станам вегетеријанец.“ изјави Мона.

3. Dark Tourist

„Ја променив мојата навика неодамна. Додека го гледав филмот на Netflix видов како свињи и крави се убиваат без чувства. Тоа ми докажа дека немилосното убивање се случува насекаде околу светот. Од тој момент не јадам повеќе месо“ одговори Меган на прашањето.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote