in

ФОТОГРАФИЈАТА НА ДВАТА ПИНГВИНА КОИ СЕ УТЕШУВААТ ОТКАКО ГИ ИЗГУБИЛЕ ПАРТНЕРИТЕ ДОБИ НАГРАДА ЗА НАЈДОБРА СЛИКА ВО 2020! [ФОТО]

2020 година имаше многу моќни и трогателни главни сцени. Една од добитниците на “Наградите за фотографии„ организирана од магазинот Океанограф објавена во Австралија е токму оваа фотографија.

Фотографијата на два пингвина кои ги загубија своите партнери ја доби наградата!

'Şehrin ışıklarını izleyerek saatlerce ayakta duruyorlar'

Оваа фотографија на која се гледаат два пингвина како се гушкаат е направена од Тобијас Баумгаертнер во Мелбурн, Австралија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote