in

Фулам извлече поен против Тотенхем

Играчите на Жозе Мурињо не успеаа да го победат аутсајдерот во овој натправар, Фулам, и одиграа меч без победник. Се играше заостанат натпревар до 16то коло. Тотенхем го започнаа натпреварот со голот на Кејн во 25тата минута.

Лофтус-Чик имаше шанса уште во првото полувреме да го возврати ударот, но не успеа да го совлада Лори. Фулам сепак стигна до посакуваниот погодок во 74 минута преку Иван Кавалиеро кој успеа да ги натскока противничките фудбалери и да ја затресе мрежата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote