in

СлаткоСлатко Што?Што?

Објавени фотографии од снимањето на продолжението на серијата „Игра на тронови“ [ФОТО]

Официјално започна снимањето на продолжението на планетарно популарната серија „Игра на тронови“, а објавени се и првите фотографии од сетот.

Серијата „House of Dragons“, како што е најавено, ќе го следи времето пред настаните во серијата HBO, која за прв пат беше емитувана во 2011 година.

Новата серија ќе се занимава со семејството Таргариен, а првите снимки се снимаат во Северна Ирска.

Актерот Мет Смит и актерката Ема Д’Арси беа фотографирани за време на снимањето на сцената за првата половина од новата сезона на серијата.

Оригиналната серија „Игра на тронови“ наиде на критики по последната сезона и начинот на кој сценаристите одлучија да ја завршат приказната за која беше прикачен целиот свет, а преносот на „House of Dragons“ треба да започне во 2022 година.

Во новата серија ќе играат Педи Консидин, Оливија Кук, Мет Смит, Ема Д’Арси и Фабијан Франкел.

Сезоните ќе имаат по 10 епизоди, а Џорџ Р.Р. Мартин е коавтор и извршен продуцент на оваа серија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote