in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

ЗАБОРАВЕТЕ НА ПЕГЛАЊЕТО! Генијален ТРИК за ИЗГУЖВЕНА ОБЛЕКА: Ставете го оваа во машината за перење, резултатот ќе ве одушеви (ВИДЕО)

Ставете чиста облека, подготвена за пеглање, во машина за сушење. Вметнете 3 коцки мраз во неа.Изберете го режимот на сушење и оставете ја машината да работи 15 минути. После тоа, кога ќе се соблечете, тие ќе изгледаат како да се пеглани. Пареата од топењето на мразот брзо и лесно ќе ја пеглаат облеката.

Ако немате машина за сушење алишта, користете мешавина од вода и алкохолен оцет.

Оцетот совршено ги омекнува ткаенините. Мешавина од оцет и вода во еднакви количини, лесно ја коригира секоја ткаенина. Направете мешавина (1: 1), истурете ја во шише со спреј. Земете го стутканото нешто и полека и рамномерно испрскајте ја течноста.

Облеката ќе биде влажна некое време. Но, кога ќе се исуши, ќе добие свеж изглед, и што е најважно, облеката ќе биде без нерамномерност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote