in ,

СлаткоСлатко

Ѓоковиќ и Надал можат да се сретнат во четвртиналето на Ролан Гарос

Денеска беше извршена ждрепката за престојниот грен-слем турнир Ролан Гарос, а таа вели дека Ѓоковиќ и Надал може да имаат средба во четвртфиналето. 

Доколку ги победат своите противници до четвртфиналето, еден од Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал нема да стигне до полуфиналето бидејќи ќе имаат меѓусебна пресметка за влез меѓу најдобрите четири.
Ѓоковиќ турнирот ќе го започне со дуел против Јошихито Нишиока од Јапонија, а пак Рафаел Надал ќе игра против Џордан Томпсон.
Ако нема изненадувања, тешко е да ги нема, покрај Ѓоковиќ – Надал, во четвртфиналето би играле Зверев – Алкараз, Руд – Циципас и Рубљов – Медведев.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote