in

СлаткоСлатко

Победете ја алергијата на природен начин: Еве како ЦЕЛЕР И МЕД ќе ви помогнат во тоа!

Проблемот со алергии е вообичаена појава.
И обично се среќава кај луѓе со послаб имунитет.
И да, обично е неопходно да се земаат лекови.
Сепак, телото, по одреден период, добива имунитет кон одредена дрога.
Во тој случај, се препорачуваат природни препарати.
Лекови од природно потекло кај сите видови на алергии во пракса можат да предизвикаат бројни позитивни ефекти од помала или поголема важност.
Исцедете чист сок од свежи лисја и корени од целер. Истурете го сокот во тегла и додадете мед колку што има сок.

Добро промешајте ја смесата со дрвена или пластична лажица. Теглата чувајте ја цврсто затворена во фрижидер најмногу седум дена, советуваат експертите. Сокoт со мед се пие три пати на ден. Земете една лажица половина час пред јадење.
Пијте го секојдневно, од април и во текот на цветната сезона на амброзија, од јули до крајот на септември, и ќе се ослободите од непријатните симптоми како што се: кивање, течење на носот, чешање, насолзени очи и гушење во градите. Овој народен рецепт совршено го чисти телото и е ефикасен за други видови алергии.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote