in

БИЗАРНО! За време на полицискиот час го шетала својот партнер како милениче!

Една Канаѓанка се сети на неконвенционален начин да се заобиколи мерката полициски час, за што ќе треба да плати висока парична казна.

Откако започна полицискиот час, таа била надвор од својот дом и држела поводник за кој, наместо куче, бил врзан маж, соопшти полицијата.

Кога полицијата истакнала дека крши полициски час, жената рекла дека „само го шета своето куче“.

Полицијата задржа впечаток дека жената сака да го тестира трпението на полицијата, изјави портпаролката на полицијата Изабел Гендрон.

Овој чуден настан се случил во Шербрук, 150 километри источно од Монтреал.

Една канаѓанка ќе мора да плати казна од 1.500 канадски долари за одење на партнерот на поводник за време на полицискиот час.

Според Гендрон, таа рекла дека тие одбиле да и ја ограничат слободата на движење. Таа на полицијата и соопшти дека ќе излегува секоја вечер за време на мерката за заклучување (полициски час).

Во провинцијата Квебек, каде што живее, на граѓаните не им е дозволено да го напуштат својот дом помеѓу 20 и 5 часот наутро, а таа мерка е во сила уште четири недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote