in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ГОЛЕМ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА: Еве кој е предодреден да најде љубов, а кој го очекува емотивен пекол!

Ако ве интересира како ќе изгледа вашата иднина во однос на љубовта, вие сте на вистинското место. Еве што ве чека во следните месеци во вашиот емотивен живот, барем ако се прашуваат ѕвездите.

 

Откријте какви емоции, средби, предизвици ни носи периодот до крајот на оваа година во големиот и детален хороскоп. Во секој случај, не заборавајте да се насмеете, со тоа станува се полесно.

 

ОВЕН

Пред вас е многу возбудлив период кога станува збор за љубовта. Многу Овни можат да имаат неколку потешки ситуации што можат да се решат до крајот на годината. Венера, планетата на љубовта, ве прави привлечна, сензуална и среќна што имате партнер до вас.

Голема страст може да очекувате кога Марс ќе помине низ полето на вашиот партнер, од 15.09. до 29.10. Големата љубов, занесот, страста, ќе ве насочат кон квалитетен партнер и сериозна врска или брак. Ако веќе имате партнер, тогаш имате голема желба вашата љубов да биде уште подлабока и не ви е важно дали сте официјално во брак.

Многу важна работа е и ретроградниот Меркур од 27.09. до 18.10 , каде што луѓето од минатото можат да се вратат во твојот живот, па останува на вас да изберете дали да одолеете на искушенијата. Поединци, исто така, се враќаат на старите љубови со втора шанса. Вашата планета Марс влегува во Шкорпија и со тоа го зајакнува вашето либидо и ви дава огромна страст која е тешко да се потисне.

 

БИК

Кога станува збор за љубов, веќе немате трпеливост како порано. Сега треба сè да биде добро осмислено и да не се брза, бидејќи овој период ќе биде потежок.

Индивидуалните Бикови треба да научат кого да ја дадат својата доверба за да избегнат некои посериозни последици. Марс минува низ вашето петто поле од 29 јули. до 14.09. што ќе создаде поголема страст и ќе ја зајакне вашата љубовна страна на животот. Разбудете ја желбата да поминете повеќе време со некој близок или ако немате партнер, сега можете да запознаете сродна душа.

Некои Бикови ќе сакаат да го освежат својот љубовен живот и да го вратат на почетокот, како што беше. Можно е некои обврски за некои да бидат поголеми, така што немате време за партнер. Слободните треба да бидат претпазливи на кого му даваат срце и подобро да ја запознаат личноста пред да влезат во врска.

За време на периодот на затемнување 04.12. (во вашата осма куќа), можете убаво да се поврзете со вашиот партнер и да ја збогатите вашата интимност. Во средината на декември, Марс се преселува во вашето осмо поле за да можете да имате целосни трансформации и пресврти.

 

БЛИЗНАЦИ

Многу внатрешни емотивни настани можат да се преиспитаат и да се појават непријатни ситуации. Многу Близнаци сега треба да донесат разумни одлуки. Дефинитивно треба да бидете претпазливи за што зборувате, особено во периоди на ретрограден Меркур.

Ако сте во долга врска или брак, не започнувајте да флертувате за да излезете од монотонијата, бидејќи лесно можете да ја скршите довербата на вашата сакана.

Слободните Близнаци можат да уживаат во забави и забава, а вашиот оптимизам може да привлече убави изненадувања. Од 15.09. до 29.10. Марс ќе помине низ вашето поле на љубов поврзано со ретрограден Меркур, што може да врати некоја стара љубов во вашиот живот, секако доколку сте слободни. Зафатените луѓе исто така би сакале таа страст повторно да се разгори.

Веќе 15.12. Марс влегува во Стрелец и во вашето поле на партнерства што може да донесе поголема страст кај вашиот партнер. Слободните Близнаци одлучуваат да изберат безбеден и сериозен партнер и да се смират. Поради две затемнувања околу 26.05. и 04.12, можете да се ослободите од емотивните блокади и да имате големи можности за љубовни можности или решавање на неповолни емоционални проблеми.

 

РАК

Многу ракови се ослободуваат од некои ограничувања и блокади кога станува збор за интимност.

Вашата емоционалност и чувствителност може да ве направат нервозни и да се дистанцирате од вашиот партнер. Имајте на ум дека вашиот партнер има разбирање за вас, па признајте ги вашите стравови и блокади за да му дадете до знаење за што станува збор, и ќе ви биде многу полесно.

Летото ќе донесе возбудливи и романтични денови за вашиот љубовен живот кои ќе бидат целосно убави и среќни. Некои ракови можат да се заљубат како никогаш досега, па дури и тоа може да биде тајна убов. Сепак, размислете дали е добро за вас и дали не живеете во облаци.

Силен емотивен живот обезбедува транзитот на Марс преку Шкорпија од 30.10. до 14.12. за да можете да ја зајакнете вашата врска или брак. Слободните Ракови сега имаат поголема сила страст и енергија да запознаат нова личност и да се поврзат убаво на подлабоко ниво со неа.

 

ЛАВ

Се прави сериозен пресврт во вашето поле на партнерства. Внесете ја вашата врска на безбедноста и подобрете ја вашата врска со вашиот партнер. Сигурно ќе има заминувања на некои луѓе од вашиот живот со кои не сте имале добра врска и слично гледање на животот.

Јупитер ќе ви помогне лесно да научите некои работи и да го напуштите минатото за да направите празен простор за нови луѓе во вашиот живот. Сега внимателно гледате и одбирате кога ќе ги пуштите во вашиот живот, но не претерувајте.

Би било добро да одморите во тој период и добро да размислите што и како да продолжите. Бидејќи Нептун е долго време во вашата област на интимност и ќе биде таму цела година, тогаш треба отворено да разговарате со партнерот и да се ослободите од стравовите, за да откриете некои странци едни во други.

Поединците можат духовно да напредуваат во својот емотивен живот. Кога има затемнување на Сонцето 04.12. можете да бидете просветлени во вашиот љубовен живот. Многу луѓе можат да ја вратат страста во врската, додека некои можат да се сретнат преку дружење и забава со идеалниот партнер. Вашата планета на љубовта, Јупитер, ќе биде во Рибите и вашето поле на интимност до 27 јули. па во тој период сте двојно среќни.

 

ДЕВИЦА

Вашите барања и пребирливост можат да ве натераат да работите напорно на себе кога станува збор за љубов и партнерство. Слободните Девици го поставија својот партнер да биде совршен, па ако не постои такво нешто, а знаете дека нема такво нешто, тогаш одлучете што сакате. Повеќе ценете се и воспоставете вистински однос со вашиот партнер.

Плутон во вашето поле на љубов, во Јарец, ќе ви помогне да направите трансформации на подобро во вашиот љубовен живот. Трансформацијата може да ве ослободи да бидете поотворени, да гледате и почитувате повеќе и да бидете повеќе ценети од вашиот партнер.

Нептун ќе ја помине целата година на ваше поле на партнерство, па можете да навлезете подлабоко во духовноста, да бидете емпатични и да давате од сочувство, но сепак бидете внимателни ако не ви возвратат на истиот начин.

Слободните можат да имаат убава можност да запознаат интересна личност до 27.07. кога Јупитер ќе влезе во Риби. Венера ќе биде ретроградна во Јарец од 19.12.2021 година. до 29.01.2022 година. така, во тоа време, ако сте незадоволни од љубов – можете да раскинете или стара љубов да се врати во вашиот живот.

 

ВАГА

Време е да поработите на вашиот љубовен живот сега. Некои Ваги кои не успеаја да ја стават својата врска во хармонија и она што го сакаат, тогаш може да ја завршат таа приказна. Можно е постојано да ве обвинуваат за врска или брак и да ве малтретираат, па сега веќе немате сила да се поправите и оправдате.

Многу блокади можат да се отстранат, додека за некои ќе биде потребно подолго време да се решат.

Решавањето на некои сомнежи може да ве направи среќни. Слободните можат да запознаат личност сосема спротивна на онаа што ја очекуваат. Ќе забележите како ви одговара затоа што можете многу да научите од тоа и да го проширите погледот на животот.

 

ШКОРПИЈА

Вашето поле на љубов е во Риби, каде Нептун ќе остане во текот на целата година, а Јупитер ќе биде во Риби на кратко до 27 јули. па ако имате партнер, може да се поврзете убаво духовно со него. Слободните ќе бидат подготвени за нови познанства. Личност која е длабоко во духовност и живее ваков живот најдобро би ви одговарала.

Зафатените луѓе можат да иницираат освежување во нивната врска или брак. Уран ќе биде во полето на вашиот партнер во текот на целата година, така што можете да очекувате ненадејни промени, бунтови, па дури и повремени прекини и помирувања со некои луѓе. Слободните Шкорпии можат да бидат привлечени од необични и невообичаени луѓе.

Затемнувањето на Месечината на 19 ноември е во полето на вашиот партнер, тогаш можете брзо да стапите во контакт со личност која не е најдобра за вас.

Зад убавите манири и слатките зборови се крие личност на недоверба.

Една стара љубов може да се врати во вашиот живот или некој што е ваш пријател може да стане нешто повеќе, затоа што двајцата потајно го посакувавте тоа.

 

СТРЕЛЕЦ

Можеби не знаете секогаш што е добро за вас, но сè ќе биде против вашата љубов, и само вие сте за тоа. До 22.07. Марс ќе биде во вашето седмо поле на партнерство, па можете да започнете чистка во вашиот круг на луѓе, кога ќе сфатите кој е искрен, а кој не.

Многу Стрелци можат да станат сериозни кога станува збор за љубовта. Слободните би можеле да им се посветат на луѓето кои се со нив и кои се искрени, кои ве сакаат и почитуваат.

Донесувањето на некои важни одлуки во љубов може да се случи до 28 јули, во смисла дека ќе одлучите да добиете шанса да се надоместите додека вашето семејство не се согласи.

Ќе се изрази сексапил и желбата да се поврзете подлабоко со вашиот партнер и никој не може да ви одолее. Слободните можат да имаат можност да доживеат убава љубовна приказна и ќе и треба крајот на годината да ја пречекаат во љубов и хармонија.

 

ЈАРЕЦ

Зафатените сакаат да пробаат нешто ново, но не се сигурни како нивниот партнер ќе го види тоа. Слободните Јарци би можеле да испробаат некои нови работи со личност која е ослободена во однос на љубовта.

Вашата лична трансформација се случува и многумина се поромантични, па великодушно ги споделувате своите емоции со вашиот партнер, кој ќе биде малку изненаден.

До 28.08. ќе се однесувате мистериозно и се нагласува сексапилот. Многу Јарци сега можат да освојат кого сакаат!

 

ВОДОЛИЈА

Слободните Водолии не се задоволни со површни врски, но вие барате партнер кој е сериозен во врска.

Марс ќе ја засили вашата страст од 29.07. до 14.09. така, либидото ќе се зајакне, а со тоа и емоциите, така што луѓето во врска или брак прават сè за да направат идеална љубовна врска.

Една многу секси личност може да влезе во вашиот живот и да го направи многу убав.

 

РИБИ

Желбите се будат, па ако имате партнер, му давате голема наклонетост и ги исполнувате желбите. Страста е на високо ниво и нема да ја пропуштите. Некои Риби кои се на слобода можат да имаат страст со личност која не им одговара целосно, па можат да бидат само површно задоволни.

Вашето партнерско поле е во Девица и Марс ќе помине таму од 29 јули. до 14.09. па ако сте во врска или брак, можете да дадете се од себе за да го задоволите вашиот партнер и да му помогнете што ќе го направи многу среќен. Слободните Риби може да бидат заинтересирани за една личност која им одговара така што е можно да стапите во контакт со нив.

Сепак, не брзајте и слушајте ја вашата интуиција. Марс ќе престојува во вашето поле на интимност од 15.09. до 29.10. што кај индивидуите може да предизвика проблем во интимниот живот во форма на блокада, па истовремено работете на тоа и решавајте го проблемот. Можно е оваа резолуција да ви донесе подобар живот со партнер во интимност и љубов.

 

Среќно во сè, а најмногу во љубовта!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote